Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter: Hermione kapott...

Réniá kérdése:

Harry Potter: Hermione kapott valaha is szülinapjára ajándékot Harrytől? Egyáltalán emlegették-e legyen az bármikor, Hermione szülinapját a könyvekben? A pottermore viki szerint szeptember 19 -én van.

Figyelt kérdés

Harry szülinapi ajándékai általában megvoltak említve és a karácsonyi is. Ron 17 - dik születésnapjáról is kapunk egy apró részletet, de Hermionéról sosincs szó, tudtommal. Vagy van csak átsiklottam felette? Most olvastam újra a könyveket, és ez csak eszembe jutott.

Ti mit gondoltok erről?



2019. okt. 1. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonyi ajándékokat adott, születésnapi ajándékokról nem hiszem, hogy említés volt. Szerintem Rowling csak elfelejtette, esetleg a könyvek írásakor még nem volt meg mikor van Hermione születésnapja.
2019. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egyszerűbb lett volna ha nyári hónapra rakja a szülinapját Rowling és akkor nem kell magyarázkodni miért nem esik róla szó a könyvekben.
2019. okt. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Szerintem is elfelejtette vagy nem dolgozta ki idejében Hermione adatait.
2019. okt. 2. 12:24
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Rowling semmit nem bízott a véletlenre. Ha észrevettétek, nem csak hasraütés szerűen osztogatta a születésnapokat, hanem csillagjegyek szerint. Hermione földhözragadt, maximalista, ésszerű, pontos tipikus Szűz.

Azt viszont én sem értem, miért nem említette meg, viszont Ronét is csak egyszer.

2019. okt. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Abban is van igazság, amit te mondasz. Nem vagyok otthon a horoszkópokban, ezért az ilyesmi sosem jutott eszembe, de most hogy mondod ...

Köszönöm a válaszodat.

2019. okt. 6. 18:12
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok szívesen.
2019. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit késő válasz, de egyszer igenis esik szó a szülinapjáról:

Az Azkabani fogoly elején, amikor találkoznak az Abszol úton, Hermione mondja, hogy mivel hamarosan születésnapja lesz, kapott a szüleitől pénzt, hogy vegyen magának valamit a tanszereken kívül. Abból a pénzből veszi meg Csámpást, a macskáját:)

2019. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!