Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vaják / The witcher?

Vaják / The witcher?

Figyelt kérdés

Mikor megtudtam, hogy a The witcher sorozat, amit a Netflix csinál, könyvek alapján készül, rögtön el akartam olvasni.

Nagy nehezen beszereztem valahonnan az első részt (Az utolsó kívánság) pdf formátumban, hogy elkezdjem olvasni, mielőtt a könyvet megrendelem.

Hogy őszinte legyek, nem nagyon tudom követni a történéseket és a szereplőket. Arról már olvastam, hogy az első kötet novellákból áll, de ez mit jelent pontosan? El kéne olvasnom előtte egy másik könyvet, hogy értsem? A második is ilyen lesz?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 2. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Novella: rövid történetek, amik magukban, egyedül állnak. Tehát az első vaják könyvben nem fejezetek vannak, amik összefüggenek, hanem külön történetek, amiknek csak megegyeznek a főszereplői. A második könyvtől átmegy a hagyományos fejezetekre osztott összefüggő történetbe.

Ez az első könyv, szóval ez előtt nincs könyv, amit el lehetne olvasni. Simán csak annyi, hogy amikor az író írta ezeket még csak rövid történetekben gondolkodott, nem nagy átívelő sztoriban.

Olvasd úgy, mint a meséket és novellákat az irodalom könyvben. Külön álló elemként próbáld értelmezni őket.

2019. okt. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

0. Andrzej Sapkowski: Viharidő

1. Andrzej Sapkowski: Az utolsó kívánság

2. Andrzej Sapkowski: A végzet kardja

3. Andrzej Sapkowski: Tündevér

4. Andrzej Sapkowski: A megvetés ideje

5. Andrzej Sapkowski: Tűzkeresztség

6. Andrzej Sapkowski: Fecske-torony

7. Andrzej Sapkowski: A tó úrnője


[link]

Vagy

[link]


A wiki nyújt egy kis segitséget.

(Én mondjuk alapból nem szetetem az orosz,lengyel szerzőket,kerülöm műveiket,lásd Metró univerzum)

2019. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, főleg, hogy ilyen részletesen leírtátok! :)
2019. okt. 2. 19:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő válasz jó, viszont én még kiegészíteném a #2-ét annyival, hogy a Viharidő valóban a 0.-ik viszont szerintem jobban teszed ha azt olvasod utoljára, mert spoilereket tartalmaz a Saga-val kapcsolatban.
2019. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt! :)
2019. okt. 3. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért az első annyiban nem igaz,hogy még a 2.kötet (végzet kardja) is különálló történetekből áll.A 3.-tól már tényleg egybefüggő.
2019. okt. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!