Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van egy alaptörténetem,...

Van egy alaptörténetem, elolvasnátok ha meg lenne írva?

Figyelt kérdés

Történet:


Van egy lány, akinek az apja egy bukott angyal(Lucifer), és különleges képessége is van: képes dimenziók közötti kapukat (hasadékokat) készíteni.

Főleg fantasy típusú lenne, és egy kicsit ( jó a kicsinél jobban) romantikus. Viszont úgy gondolom túl sok a rossz fiú jó kislány felállású történet, ezért megcseréltem a szerepeket. A fiú egy arkangyal fia. Szó lesz benne a szüleik véget nem érő, örök harcáról, és a nekik betöltött szerepükről ebben a harcban. Szerelem, háború, harc és szenvedély. Erről szólna a történet.


Elolvasnátok?



2019. okt. 12. 14:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A jófiú-rosszkislány téma is nagyon unalmas már, az is ezerszer lerágott csont.

Semmi eredetiség nincs benne, tipikus Rómeó és Júlia sztori, egymással harcoló családok gyerekei egymásba szeretnek, azta, micsoda újdonság... ja nem.

Az ördög az angyalok ellen, ez is mennyire eredeti, ja nem, mégsem, ez sem az.

Tudom, hogy fantasyból már MINDEN létezik, de azért ennél próbálj meg kicsit kevésbé sablonos sztorit kitalálni.

Plusz azért azzal vigyázz, hogy ha ördögös-angyalos történetet írsz, akkor annak mindenképpen lesz egy erős vallási töltete, tehát nem írhatsz azt, amit akarsz.

Ettől függetlenül magányos nők és magányos tinilányok minden ilyen regényt szívesen olvasnak, mert szeretik beleélni magukat a jókislány/rosszkislány szerepébe, aki szenvedélyesen, háborúkon át teljesíti ki a szerelmét a tiltott gyümölccsel.

2019. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy első hallásra sablon, mert én is sok ilyen könyvet láttam, de ennél egy kicsi eredetiben lenne.
2019. okt. 12. 15:19
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó sztorit akarsz írni, akkor olvass sokat, mert az majd inspirál és hamarabb megtalálod a saját stílusod is.
2019. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szoktam olvasni és szeretek is. Ez inspirált ennek a történetnek is a kitalálásában
2019. okt. 12. 19:35
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy első hallásra sablon..."

Ha tudod, akkor ne úgy tálald, mint egy sablont.


"...de ennél egy kicsi eredetiben lenne."

Ha erre az eredetiségre hegyezed a fülszöveget, akár el is hiszem. De a "szerelem, háború, harc és szenvedély" szavak dobálása egyetlen mondatban olyan, mint egy teleregény tévécsatorna filmajánlója, amelyet akármelyik műsorukhoz felhasználhatnak, beleérve a hüvelygomba-reklámot is.


Ha egyedit szeretnél, akkor azt nem a körítésbe kell tervezni, hanem a történet fő mozgatórugójába. És hát miről akarod, hogy szóljon egy olyan történet, amit még meg sem írtál, ha nem arról, amit a fülszövegben felvázolsz. Sajnos ezért nem meggyőző. Mert nagyon azt sugallja, hogy te nem akarsz (még) kilépni a sablonvilágból. Ettől függetlenül írjad, ha van hozzá kedved, gyakorlásnak jó.

2019. okt. 13. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy miért egy csapat gyakoris idegentől várod az... engedélyt? validációt? ahhoz, hogy megírd a sztorit. Ha akarsz írni, írj! Ha csak azért írsz, hogy mások elismerjenek miatta, akkor már semmi értelme sincs.
2019. okt. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, lehet, hogy igazad van. Nekem tetszik, lehet, hogy sablon, de én attól még meg akarom írni. Lehet, hogy a fiók ám írom, de legalább elmondhatom, hogy megírtam. Köszönöm a válaszokat!
2019. okt. 13. 09:56
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
szia, írni jó dolog, mindenképp írd meg. szerintem is sablon, de hogy valaki így neked ront, az semmiképp nem indokolt. amúgy, ezek a könyvek úgy fogynak mint a cukor, ha elérsz egy fogalmazásbeli minimumot( bocsi, hogy úgy oktatlak ki, hogy közben én sem tudok fogalmazni :Dd ) akkor tök jó. lehet hogy az is lerágott csont, hogy a fiú a jó és a lány a rossz, de attól szerintem is érdekesebb, annyival beljebb vagy :Ddd amúgy a bukott anagyalos fantasykat pont nem szerettem, de ha megvagy egy regényrészlettel, nekem elkükdheted. :)
2020. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást☺️
2020. márc. 31. 09:04
 10/21 anonim ***** válasza:
34%
Unalmasnak tűnik. Ilyen alapsztorival tuti nem venném le a könyvespolcról.
2020. dec. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!