Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A skandinávok miért ilyen jók...

A skandinávok miért ilyen jók krimi/thriller könyvek írásában?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve nagyon rákaptam a krimikre, és lehet hogy én vagyok szűk látókörű de eddig szinte csak skandináv (norvég,svéd főleg de olvastam már dánt és izlandit is) eredetű és ott is játszódó könyvekkel találkoztam. Persze tudom hogy nagyjából minden országban írnak krimiket de mintha északon sokkal többet. Esetleg a sötét/hideg környezet lenne az oka? Hiszen az ott élő emberekről csak olyanokat hallani hogy kedvesek, nyitottak és barátságosak.

2019. okt. 18. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
A brit krimiregények nagyon népszerűek náluk, úgyhogy sok író ennek a nagy krimikeresletnek ír. Ha sok krimit írsz és olvasol, egyre jobb leszel benne.
2019. okt. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 jonwick válasza:
85%
Szerintem csak szeretnek olvasni és jól fogy a lektűr. A skandináv országok hagyományosan kiváló iskolarendszerrel rendelkeznek, valószínűleg sok olyan emberke cseperedik fel ott, akik olvasni szerető emberekké válnak, a szórakoztató irodalom tömegesen, és hasznot termelően jól eladható ezekben az országokban; ellentétben mondjuk Szomáliával...
2019. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert északon hideg van, angliaba meg sok az eső és a köd. Mi is jó krimiket írnánk ha állandóan olyan idő lenne mint egy krimiben ;D adja magát
2019. okt. 25. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

A skandinav gyerek, ifjusagi konyvek is nagyon jok, sot, mindig skandinav muveszfilmek azok, amiknel szinte nem tortenik semmi, megis lelegzetvisszafojtva kell nezni.

A skandinav lelekben van valami nagyon bolcs megfigyelo.

2023. máj. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!