Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvek 14 éves kortól maximum...

Könyvek 14 éves kortól maximum 17-18 éves korig?

Figyelt kérdés

Tudom a szórakozás témakörbe tettem, ugyanis szeretek olvasni de most iskolai feladat miatt kéne.

A feladatunk az hogy keressünk egy korunkhoz való könyvet, olvassuk ki és prezentáljuk.

Szívesen vettem volna például egy Dan Wells könyvet, viszont van egy olyan problémám hogy 150-185 oldalas lehet maximum.

Thdnátok ajánlani ilyen könyveket?

Szeretem a krimiket, a thrillereket, horrorokat...


Drámában meg romantikusban biztos lenne több, de azokat nem nagyon szeretem


Köszönöm az ajánlásokat előre


16L



2019. dec. 2. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak így a könyvespolcomom nézelődve egy könyvet találtam, ami megfelel a leírásodnak.


Neil Gaiman: Coraline

Az én kiadásom (illusztrációkkal együtt) 144 oldalas, a könyv pedig "mindenki" korosztályú.


Fülszöveg:

Coraline családjának új lakásában huszonegy ablak és tizennégy ajtó van. Tizenhárom ajtó nyílik és csukódik. A tizennegyedik zárva van, mögötte csak egy téglafal, amíg egy nap Coraline ki nem nyitja, és egy átjárót nem talál egy másik házba, amely a sajátjuk mása. Csak mégis más…

Eleinte a másik lakásban minden csodás. Jobb a kaja. A játékdobozban felhúzható angyal van, amely körbe-körbe repül a szobában, a könyvek képei mozognak, a dinoszaurusz-koponya csattogtatja a fogát. És van itt Coraline-nak másik anyja és másik apja is, akik azt akarják, hogy velük maradjon. Legyen az ő kislányuk. Meg akarják változtatni, és többé el nem engedni. Ebben a lakásban a tükör mögött még más gyerekek is csapdába estek. Coraline az egyetlen reményük. Be kell vetnie minden ravaszságát, hogy megmentse az elveszett gyerekeket, a szüleit és saját, normális életét.

2019. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%

Ezzel az a baj,hogy minden verzió/kiadás más oldalas;/

Trish Cook Éjjeli ​napfény

Kiera Cass The ​Selection – A Párválasztó (A Párválasztó 1.)

Mark Twain :Tom Sawyer & Huckleberry Finn

Delfin könyvek,Tarzan


(Otthon nincs könyves polcotok?Azzal talán jobban járnál,mert a könyv is beadható)


Nem szemétkedésből,de nálunk,anno '90-es években,évente volt 3 kötelező olvasmány és egy szabadon választott (de ki volt jelölve pár könyv).


Illetve olyanról hallottam hogy pótvizsga részeként beadni olvasó naplót....

2019. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kétéltű embernek van 168 oldalas kiadása (oké, ez inkább sci-fi).

Libabőr könyvek is ilyen vastagságúak kb és belefér a gyermek- és ifjúsági irodalomba.

Polcomon kutakodva, megadott oldalszámba beleférve, és azt is figyelembe véve, hogy ne legyen nagyon gyerekkönyv és romantikus, de maradjon meg az ifjúsági kategóriában, és azért hozzon valamiféle (legalább) krimi (horror, thriller) feelinget:

Bogar Bard meséi

Árvácska


Ha szóba jöhet fantasy is:

Az arany virágcserép

Híd Terabithia földjére

2019. dec. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Harry Potter
2019. dec. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Harry Potter"

A kérdésből addig nem jutottál el, gondolom, hogy "150-185 oldalas lehet"

2019. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lovecraft esetleg. Ő horrort írt, s vannak hosszabb s rövidebb írásai.


Az Őrület Hegyei pl ennyi:

[link]

2020. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!