Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha érdekel a kriminálpszihológ...

Ha érdekel a kriminálpszihológia milyen könyveket tudtok javasolni? Illetve hol lehet azokat beszerezni?

Figyelt kérdés

2019. dec. 4. 21:54
 1/5 LeonScottKennedy ***** válasza:
22%

Először is tanuld meg a szót helyesen leírni.

Aztán nézd meg a Hannibal c. sorozatot. Annál többet sehonnan nem fogsz tanulni úgy a pszichológiáról általában.

De ha azt is szeretnéd tudni, hogy honnan indult az egész "profilozási" eljárás, akkor szintén ajánlom figyelmedbe a Mindhunter c. sorozatot.

2019. dec. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

figyelek a leírására majd legközelebb, sry.... -_- xdd

azért én maradnék a könyvnél, de kösz a tippet ;)

2019. dec. 5. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan erről van szó.

Az előttem szóló filmet illetve sorozatot ajánlott, de a könyvek azok, amik aranyat érnek! Ès butaság, hogy a Hannibál C. Filmből tanulnál a legtöbbet. Jóllehet nagyon izgalmas, mert Anthony Hopkins a legjobb színész, konkrétan a kriminálpszichológiáról nem sokat tudnál meg.


Nos lássuk csak..

Mivel jómagam is rajongok a kriminálpszichológiáért, némiképp benne vagyok a témában, szóval leirom neked pár olyan könyv címét, amely véleményem szerint elnyerné tetszésedet. (Van köztük konkrét pszichológia,tanulmány alapú, még egyszerű letehetetlen krimik):


P.Gál Judit: Gyilkosokkal szemtől szemben

Popper Péter: A kriminalitásig súlyosbodó személyiségzavarok pszichikai tényezőinek vizsgálata.

Linda Bancroft: Mi jár a bántalmazó fejében?

Philip Zimbardo: A Lucifer-Hatás

J.D.Barker: A negyedik majom

B.A.Paris: Zárt ajtók mögött

Tantusz könyvek: Helyszínelők

Karine Giébel: Csak egy árnyék 💜

(Sebastian Fitzek: A Terapia)



Egyébként a javasolt Mindhunter sorozat abszolút nem rossz ötlet, ugyanis abból rengeteg hasznos információra tesz szert az ember és abszolút a kriminálpszichológia az alapja.

Sorozatgyilkosokat keresnek fel a börtönben, S interjút készítenek velük, nagyon értékes, rideg és érdekes kérdésekkel, hogy ezáltal megértsék az elméjük működését, S a következő eseteknél alkalmazni tudják a tanultakat.

(Ha elég könyvet olvastál már, meleg szívvel ajánlom 🥰)


További szép estét!

2019. dec. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 LeonScottKennedy ***** válasza:

A sorozatot ajánlottam, nem a filmet.

Habár a filmeket is nagyon szeretem, szerintem Hannibal karakterét a legjobban és legérdekesebben, illetve a legtöbb pszichológiai kérdést felvetően Mads Mikkelsen keltette életre.

Olyannyira hitelesen játssza el a karaktert, konkrétan rengeteg mikromimikát is alkalmazva, melyek jellemzően a pszichopatikus jellemvonásai, hogy a sorozatot érdemes többször is végignézni, hogy igazán megértsd, átéld a karakterét.

Első nézésre még csak sodródsz a történésekkel, nem igazán érted a karakter motivációit, második nézésre már figyelsz az apróbb részletekre, kiszólásokra, elkezd összeállni a kép.

Ezért rendkívül színvonalas ez a sorozat, bravúrosan van bemutatva benne Hannibal karaktere.

2019. dec. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A mindhuntert már el is kezdtem és elképesztően érdekes de elég nyomasztó is... :/ :)

Köszönöm a könyveket is, utánuk fogok nézni! :)

2019. dec. 9. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!