Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tényleg ennyire megváltozott...

Tényleg ennyire megváltozott volna a világ a Büszkeség és balítélet óta?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a molyon az értékeléseket, és a 1-3 csillagosok mélyen elítélik a férjhezmenést életcélként, hogy az akkori nők csak a pénzre mentek stb.


Lehet, hogy én élek furcsa emberek között, de én nem látom a nagy változást. Ti?


2019. dec. 6. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem a pénzről van itt szó. Akkoriban nem a szerelemből következett a házasság, hanem fordítva... Ma már nem így van. Azon lehet vitatkozni, hogy jobb-e így, de most nem mennék bele ebbe.
2019. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Régen a "RANG ÉS PÉNZ"(név,hirnév számitott,akár a felmenők is)

Ma a PÉNZ,A KOCSI ÉS A HÁZ számit....


A mekkorát fordult a világ,hmmm,nem tudom!


Emeld ki egy kicsit a fejed a könyből és meglátod ;/.Na jó utána visszabújhatsz :).


/De itt van KARÁCSONY " A SZERETETT ÜNNEPE" nézd meg mennyit költenek ajándékokra,"menő" cuccokra,ételre.

Az év többi részébe meg heti 5 mondatot sokan nem váltanak.No komment,undorodok ettől/

2019. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkoriban nőnek lenni annyit lehetett, hogy hiába volt dúsgazdag az apád, te, mint nő nem örökölhettél semmit, hanem a legközelebbi férfirokon. Ez annyira nem kecsegtető. A nőnek akkoriban két választása volt: vagy férjhez ment egy apjához hasonlóan gazdag férfihoz vagy imádkozott, hogy a fiútestvére eltartsa. (Bár Jane Austen irónikus módon írásból tartotta el magát és sosem ment férjhez, tehát ő kiszabadult ebből a körből).
2019. dec. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!