Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben a Black...

A Harry Potterben a Black nővérek szerették egymást?

Figyelt kérdés

Narcissa Malfoy, Bellatrix Lestrange, Adromeda Thonks.

Ugye tudjuk Andromédát kitagadták, mikor hozzá ment egy mugliszületésűhöz.

Bellatrix és Narcissa viszonya érdekes. Például volt egy alkalom, amikor Narcissa pálcát fogott Bellatrixra és azt mondta, hogy ő már bármire képes (mármint Narcissa) aztán Bellának volt egy mondata, hogy ő simán feláldozná a saját fiait, ha lennének neki, amiből arra tudunk következtetni, hogy Narcissát is simán megölte volna, ha Voldemort erre kéri. Aztán kérdéses Narcissa és Androméda kapcsolata.

Tehát: Milyen Narcissa és Bellatrix kapcsolata?

Milyen Androméda és Narcissa kapcsolata?



2019. dec. 23. 21:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A maguk módján biztosan. De ez nem hiszem, hogy olyasmi szeretet, amit az átlag ember annak titulál.

Bellatrixnál szerintem ez olyasmit jelentett, hogy képes volt megmaradni egy szobában Narcisszaval és nem minden, neki nem tetsző mondata után megatkozni. De valószínű, hogy ha Voldemort arra kéri, hogy olje meg a húgát, mert milyen jó lesz, simán megteszi.

Andromedat szerintem tényleg utalta, miután kitagadták. Valószínűleg csalódott benne, és felháborítónak találta, hogy valaki, aki az ő rokona ilyen undorító dolgokra képes.

Narcissa szerintem többnyire közömbösen érzett Bella iránt. Talán gyerekként tisztelte és felnezett rá, de aztán nem kedvelte, hogy ilyen őrült. Viszont egy oldalon álltak, testvérek voltak, szóval elfogadta, hogy ilyen.

Andromedat szerintem alapjaraton kedvelte, de miután megszokott ő is kissé kiábrándult. Azért nehéz ezt eldonteni, mert egy kicsit az ő karakterevel is azt tették a filmekben, mint Pitonnal. A kinosabb részeket elhallgattak, és sokkal pozitívabb szereplő lett, mint a könyvekben. De talán jó viszonya lehetett alapjaraton Andromedaval.

Andromedat ismerjük a legkevésbé, de tekintve, hogy ő is lelepett, nem kötődött annyira a két testverehez, hogy inkább őket válassza a pasi helyett.

2019. dec. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Réniá ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, talán a maguk módján igen. Amíg fiatalok voltak biztosan, de aztán, hogy felnőttek, családot alapítottak szerintem nem igazán.


Bellatrix szemében a legnagyobb árulás, és a legmocskosabb tett, az volt, hogy Androméda hozzá ment egy mugliszületésűhöz. Ő attól kezdve elszántan gyűlölte őt, és szerintem, ha tehette volna saját kezével ölte volna meg. Mint ahogy tette Siriusal és az unokahúgával (bár ő biztosan nem tartotta annak) Nymphadora Tonks-al is.


Ami Narcissa és Androméda kapcsolatát illeti: Narcissa, aranyvérű neveltetése megmutatkozott a gondolkozásában is, ő is megvetette testvérét, talán le is nézte, de azért nem is gyűlölte őt olyan elszántan, mint Bellatrix. Én mindig úgy képzeltem, hogy nem tekintette őt többé családtagnak, de azért ártani sem akart volna neki.

Narcissa és Bellatrix viszonya is érdekes. Szerintem a könyvek vége felé, éppen csak megtűrték egymást. Ahogy azt az előttem szóló is elmondta, nagyjából ennyi volt köztük a "szeretet". Narcissának a fia élete volt a legfontosabb, bármit megtett volna érte, emellett a férjéhez is nagyon ragaszkodott. Azt nem tudom, hogy volt-e köztük valódi szerelem, de egyfajta szeretet, kötődés kialakult köztük. Tehát Narcissának a legfontosabb az volt, hogy egyben tartsa a családját. És ha úgy érezte volna, hogy Bellatrix fenyegetést jelent rájuk, ellene fordult volna. Ugyanakkor nekem úgy tűnt, hogy Narcissa már-már fél Bellatrixtól, nővére őrültsége még őt is megrémisztette.

Bellatrix rettenetesen hűséges volt a Voldemorthoz, és ha a nagyúr azt kérte volna tőle, hogy ölje meg a Malfoy családot, ellenvetés nélkül megtette volna.

2019. dec. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tulajdonképpen Narcissa meg Bellatrix szerették egymást. A Félvér herceg elején van az a jelenet amikor Narcissa felkeresi Pitont, Bella pedig vele tart. Ott az egésznek elég testvéries hangulata van. Bella ragaszkodik Narcissahoz, hiszen a vére, és tulajdonképpen a család eszméinek is megfelel, aranyvérű férje van, a “jó” oldalon áll, tehát nincs különösebb oka nem szeretni. Azt viszont a többiek is írták, hogy ha Voldemort azt kérné,simán szembe fordulna vele.

Narcissa szerintem szereti Bellatrixot, hiszen a nővére, de tudja, hogy beteg agyilag, ami meg ugye elég kiábrándító.

Andromedat Bellatrix gyűlöli, örömmel ölné meg. Narcissa szerintem semleges irányába, nem tudja utálni azért, mert “sárvérűhöz” ment férjhez, mert ezekben az eszmékben amúgy ő sem hisz igazán.

Andromeda véleményem szerint teljesen ignorálja nővéreit, bár biztosan van bennük közös, ugyan gondoskodó, de nem a legbarátságosabb természetű ember (a 7. kötetből ez eléggé lejön.)

2019. dec. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintem a "szerették egymást, hiszen nővérek" kicsit erős, ha így lenne sem Sirius sem Nymfadora nem halt volna meg. De nagyjából egyet értek a többi hozzászólóval.
2019. dec. 28. 13:37
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
3as valaszolo vagyok: Narcissa szerette Bellat, hiszen a novere. Ezt irtam:) Bellatrixnak felnott elete soran kb. semmit nem jelentett mar ki milyen rokonsagban allt vele, a verarulo, mugliimado aljas sopredeknek pusztulnia kellett. Narcissa - mivel egy bandaba nyomultak meg aranyveru ferje lett - maradhatott. Narcissa szamara azert tobbet jelentett a csalad, a testveriseg, neki voltak erzesei megha nem is tul komplexek, de a csaladjat szerette. Fiahoz hasonloan nem egy tul hatarozott jellem, o abban a szellemben nevelkedett, ami Sirius oly nagyon megvetett. De neki ez igy kenyelmes, es jo volt, nem igazan merult fel benne, hogy a “sarveruek” meg a muglik gyulolete nem normalis dolog. Mivel sem jelleme sem elég agya nem volt, hogy ezt végiggondolja. De ha normális csaladban nevelkedett volna, valoszinu nem ilyen ember lesz belole. Szoval nala sokat nyomott a latba a neveles, es nem hianyoznak az olyan alapveto emberi erzesek, mint a szeretet vagy az osszetartas. Bellatrix meg alapbol szelepes.
2019. dec. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja így már értem. Hát nekem nem úgy tűnt, hogy szerette volna, szerintem inkább közömbös, de biztosan voktak régebben érzései. Amúgy azt, hogy értetted, hogy nem volt elég agya hozzá? Szerintem Narcissa nem volt buta nő. Vagy igen?
2019. dec. 28. 14:28
 7/15 anonim ***** válasza:
A szo szoros ertelmeben, kepessegeit tekintve nyilvan nem volt buta. Azonban rovidlato, es korlatolt volt. Amit a szulei, kesobb a ferje mondtak neki azt csinalta. Nem gondolt bele, hogy ez az aranyver-manias, mugli kinzos buli rosszul is elsülhet.
2019. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És utána? Elvileg utálták Astoria Greengrasst, Draco Malfoy (aranyvérű) feleségét,azért mert ő nem gyűlölte a muglikat és sárvérűeket. Tehát akkor ő azután sem gondolt bele, egyszerűen rosszul jártak, azért akarta, hogy vége legyen a háborúnak és Voldemortnak. De mi van, ha az ő dolguk nem alakul rosszul?
2019. dec. 28. 15:26
 9/15 anonim ***** válasza:
A haborunak vege, a “jok” nyertek. Kingsley lett a magiaügyi miniszter, aki azert joval tökösebb, mint Caramel. Őt nem lehet arannyal megvásárolni, Malfoyék nem lesznek többet a varázslótársadalom nagy tiszteletben álló tagjai. Csendben meghúzzák magukat a korábbi arcoskodás helyett. Ettől függetlenül származásuk, családjuk történelme jelentős, büszkék “tiszta” vérükre, azt akarják, hogy a hagyomány folytatódjon, egyenes ági leszármazottjaik mind aranyvérűek legyenek. Astoria ezzel szemben aranyvérűsége ellenére sz**rik a Malfoy csalad hülyeségeire, Scorpiust a “normális” erkölcsi alapelvek szerint neveli Dracoval. Ergo mindenki egyenlő. Ezzel elég nagy esélyt ad arra, hogy Scorpius hozzá “méltatlan” családba házasodjon, ezzel a Malfoy név több száz évre visszamenő dicsősége megtörik, mint aranyvérűek szép lassan kihalnak.
2019. dec. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 igen, de az érdekes, hogy Draco egy "vérárulót" vett feleségül, akivel gyereküket úgy nevelik, ahogy te is elmondtad, tehát tulajdonképpen Draco véráruló lett nem? Vagyis Voldemort bukása előtt sokan azt akarnál, hogy Malfoyék tagadják ki őt.
2019. dec. 28. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!