Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van köztetek, aki az internete...

Van köztetek, aki az interneten publikálja az írásait és viszonylag sikeres is lett vele?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy milyen felületet használ és hogyan reklámozza az írásait.


Pár éve elég népszerű blogom volt, de az akkori, facebook csoportokban szerveződő író-olvasó közösség szétesett. Azóta csak a fióknak írok, szeretnék megint az interneten publikálni, de amennyire látom, sehol nem számíthatok túl sok olvasóra. A merengőt inkább a fanfiction közösség használja, még ha sajat sztorikat is fel lehet tölteni oda. A wattpad pedig tényleg a legalja lett, borzasztóan kezdő és komolytalan ott szinte mindenki (ráadásul aki nincs regisztrálva rá, az csak a bejegyzések legelejét látja, így az ismerőseim egyáltalán nem tudnák olvasni).

Tudom, hogy versírásra ott az instagram, a tumblr, nekem is van tumblröm, de azt nem történetolvasásra használják az emberek, mindenki át fogja görgetni a 2000 szavas novellabejegyzéseimet.

Egyszóval ezeket mind kilőttem, és kíváncsi lennék, valakinek van-e itt sikersztorija az internetre írogatással.

Köszönöm előre is a segítséget!



2020. jan. 1. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

Én, de nem publikáltam online, csak papíron. De így is sokan ismerik körülöttem. Cím: Sziget, sorozat: Sziget kategória: A fantasy és Sci-Fi keveréke a merengéssel. Sok kritika után össze jött az első könyv. Aztán meglendültem és megírtam a többit is, majd eladtam. Nem túl nagy siker amit arattak, legalábbis azok között akik megvették. Ha az olvasók szíveskedtek elmondani a véleményüket, és én az értekeléseiket összeadom kijön 3,29 csillag. Ha Miskolcon jársz, vagy ha itt laksz, gyere el a Zsarnai Piacra kedden és csütörtökön, ott megtalálsz. Már összejött közel 200 eladás (minden könyvet beleértve ami a sorozatot képzi. Független egymástól, nem kell sorban olvasni, ez teszi jóvá.) Nyugi,~500 oldal/könyv kb. BTW tudok segítséget is adni, személyesen könnyebb elmagyarázni a dolgokat. Mit miért tartok jobbnak stb.



Mindenesetre szerintem a papír jobb. Voltak visszatérő vásárlók, nagyon jó érzés a valódi arcot látni, amikor valaki véleményt mond a művedről. Főleg amikor azt kérdezik: Mikor készül el a folytatás?


Köszi ha ezt végigolvastad. Kicsit sok lett...


-Valaki aki szeret írni-

2020. jún. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy népszerűnek számítok-e, de az egyik írásom már elérte a majdnem 8000-res olvasottságot. Igaz, már huszonpár fejezet van fenn. Mindezt Wattpadon. :)
2020. jún. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

A 2-es vagyok: Amúgy Wattpadon sem csak szemetet lehet találni. Akiket én olvasok, nem szennyet írnak, hanem szépen kidolgozott történeteket. Az enyém sincs összecsapva, akár originalról, akár fanfictionről van szó. Wattpadon is lehet találni remek alkotásokat a sok selejt között.


Merengőn meg rengeteg az original történet, bár igaz, hogy elsősorban Harry Potter fanficekre jött létre, de van ott már sok más is. Mondjuk jómagam csak a ficeimet teszem fel oda.

2020. jún. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!