Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi illetve mely tulajdonságok...

Mi illetve mely tulajdonságok tesznek egy könyvet bestsellerré?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy ezt teljes pontossággal nem lehet behatárolni, de talán már azzal is előrébb vagyok, ha itt több ember véleményét is megkapom erről. :)


Tulajdonságok alatt gondolok arra, vagy hasonlóra, mint "szerelmi szál a történetben" , "kisgyerek a főszerepben" "horror műfajú az adott könyv" stb stb. :)


Ha megnézem a minden idők egyik legsikeresebb könyveit, akkor ezen tulajdonságok nagyon nagyon megoszlók, hisz egy Harry Pottert szinte abszurd lenne összeegyeztetni egy Szürke ötven árnyalata könyvvel vagy Stephen King könyvekkel:) így tanácstalan vagyok a kérdés kapcsán.



Köszönök előre is minden segítő választ avagy véleményt! 🤗



2020. jan. 1. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Az eladási szám.


Bestseller = legtöbbet eladott vagy legjobban fogyó.


[link]

[link]

2020. jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek tulajdonságok amik bestsellerré tesznek egy könyvet. Nem véletlenül teljesen vegyes a felhozatal. Az a lényeg hogy a lehető legtöbb embert érdekelje.
2020. jan. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%

Semmi, csak hogy fel van e hájpolva (bocs nem tudom h kell leírni) és hogy híres e a szerzője, volt e már sikeres könyve, menyit fizetett az újsagnak a kiado meg h lesz e a konyvbol vagy volt e mar az iro egyik konyvebol film

Bocs lusta voltam ekezeteket irni

2020. jan. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

A név magáért beszél.

Bestseller = legjobban eladott

Eladási számtól függ az egész.

2020. jan. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
elolvastátok a kérdést? nem fogalommagyarázatot kért , hanem okfejtést.
2020. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Magyar szakon nekünk azt mondta pár kiadói munkatàrs, hogy a leginkább hàrom tényezős a dolog: az egyik a felkapott műfaj, a másik a téma, a harmadik a kiadó. Ugye általában a kiadók szabják meg, hogy mire van kereslet - annyira, hogy a már sikeres írónak is sokszor mondják, hogy na, most erről kéne írnod, mert ez most nagyon fut (nem mindegyik, de hallottam már ilyen sztorikat).

De a lényeg szerintem is annyi, hogy ha mondjuk manapság népszerű témáról vavy zsánerben írsz (erotikus regények, fantasy, bizonyos bűnügyi történetek), akkor azon múlik minden, hogy találsz-e olyan kiadót, amelyik kellően tud hirdetni téged. Azaz, hogy fel tudnak-e úgy "hájpolni", hogy minél több emberhez eljuss.:)

2020. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!