Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi legyen a novellám címe?

Mi legyen a novellám címe?

Figyelt kérdés

Egy pályázatra írtam novellát, csak nem tudom mi legyen a címe. Röviden elmondanám a sztorit.


Van két nép, a szillák és az ignák ( kitalált), akik haragban vannak egymással, nem szólnak egymáshoz stb.. Egymás mellett élnek, csak egy kőfal választja el őket egymástól. És az lesz forduló, hogy egy szilla fiú ( León) és egy igna lány ( Zina) elkezdenek a kőfalnál beszélgetni és találkozni, csak hogy ezt ugye nem szabadnak, s ebből vita lesz. Ja és van a két népnek vezetője is. Meg egy ezüstszárnyú pacsirta segít nekik kibékülni, ő eltűntetni a falat. A végére persze kibékül a két nép.


Elnézést, ha valami nem világos, csak gyorsan kell írnom. Ma éjfélig kell elküldeni, a törtenetet már teljesen megírtam. Hogyha valaki gyorsan tudna nekem válaszolni azt megköszönném.

Szóval egy találó címet kérlek!



2020. jan. 2. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A fennálló, fenn nem álló, lebontott fal.


Fizikailag fennáll a fal, de kettejük között mégsem, ha kettejük között nem állna fenn nem lehetne lebontani sem a későbbiekben.


Szerintem nagyon kreatív cím ,minden benne van. Mellesleg a cím is elgondolkodtató, mivel hogy áll fenn a fal,ha nem áll fenn, ha nem áll fenn valami akkor hogy bontják le?


Mindenesetre,ha ez lesz, szólj mindenképpen, hogy volt-e valamilyen reakció a cím hallattán.

2020. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy elküldenéd esetleg üzenetben?
2020. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Optimistább verzió Ovidius nyomán?


[link]


Simán csak "A kőfal" elég címnek, de maradhatsz az eredeti ötletnél és a két címszereplőt teszed be a címbe, az is megfelelő.

2020. jan. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Felfalafal.
2020. jan. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom már késő, de:

A fal két oldala

Amúgy megjelölted forrásnak Shakespeare-t, mert a sztorid így nagyon hajaz a “Rómeó és Júliára”

2020. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziklák és Ignák

A kőfal

Ezüst szárnyú pacsirta

2020. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Falafel
2020. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utólag is nagyon köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam! Végül a béke ezüst madara címmel küldtem el, anyám javaslatára de az első válasz nagyon tetszik, úgyhogy lehet, hogy átnevezem.:)
2020. jan. 5. 23:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha sikeres író lesz belőled, azért említsd meg majd a nevemet mint címadó. :)
2020. jan. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Természetesen megfogom, csak nem tudom a neved:D
2020. jan. 7. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!