Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes elolvasni a Harry...

Érdemes elolvasni a Harry Potter könyveket úgy, hogy láttam már a filmeket?

Figyelt kérdés
Már rég szeretném elolvasni könyvben, csak félek, hogy nem lesz olyan érdekes ill. hogy a filmbeli dolgokkal/színészekkel képzelem el a storyt.

2020. jan. 14. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sőt nagyon igen.
2020. jan. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
első válaszolóval értek egyet. sokkal jobbak mint a filmek
2020. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiszed ha nem, sokkal jobbak a könyvek mint a filmek. Szóval olvasd el őket bátran! ☺️
2020. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
NE! Túl kockázatos! Ez meghajlíthatja s teret, féreglyukat alkotva a téridőkontinumon és ELVESZHET AZ EGÉSZ VILÁG! MIND MEG HALUNK! VÉGÜNK! SENKI SEM MENT MEG! A VILÁGNAK VÉGE! VÉGE! NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!
2020. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan a filmeken nőttem fel. Hatalmas rajongó vagyok. Sokáig halogattam, hogy én biztos nem olvasom el a könyveket(mindezt úgy, hogy szeretek olvasni). Egyszer rászántam magam és azóta olyan négyszer olvastam ki mindegyik könyvet. Hidd el megéri, már csak azért is, mert bár az elején nagyon törekedtek a könyvek menetéhez, a végére igen komoly eltérések vannak(a 6. rész szinte teljesen más). Most, hogy ennyit áradoztam lehet megint elkezdem. 🤣
2020. jan. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
És még hozzátenném, hogy a filmek látványvilágával elképzelve a könyv... ütős.
2020. jan. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a filmek után olvastam csak a könyveket, és szerintem nagyon megéri elolvasni őket. Sokkal részletesebbek, mint a filmek, jóval több mellékszálról van szó bennük, amik lehet, hogy nem kerültek bele a filmekbe, de mégis kimondottan érdekesek és gyakran szórakoztatók.

Engem személy szerint az sem zavar, ha pl. a színészeket képzelem bele egy jelenetbe, még akkor sem, ha van egy-két eltérés a könyvben és a filmben megjelenített karakter között. Az egyes jelenetek pedig a legtöbb esetben úgyis magukkal ragadnak annyira, hogy nem fogsz nagyon arra figyelni, hogy pontosan hogyan nézett ki egy adott rész a filmben.

Úgyhogy én is csak ajánlani tudom a könyveket, sokkal inkább meg lehet szeretni általuk a történetet és a szereplőket, és tényleg akadnak benne időnként olyan dolgok, amik újdonságok lehetnek azoknak, akik csak a filmeket látták. :)

2020. jan. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azóta már rég túl vagyok rajta, nagyon tetszett! A 6. rész lett a kedvencem. Utána bedaráltam a filmeket is, és enyhén szólva csalódás volt. Főleg a 6. rész.
2020. jún. 24. 12:57
 9/9 anonim ***** válasza:
a 6. filmre mikor beültem, kb 5 perc után elfelejtettem, mit is nézek. szörnyű volt
2020. jún. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!