Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » The Witcher. Aki olvasta a...

The Witcher. Aki olvasta a könyvet, játszott a játékokkal és látta a sorozat első évadját, hogyan hasonlítod össze a hármat? Tovább.

Figyelt kérdés

Melyik tetszett jobban?


Követi a könyvet a sorozat vagy finomítottak a film kedvéért a karaktereken?



2020. jan. 21. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Számomra, könyv > játék > sorozat.

A játékokat a maradék kettővel nehéz összehasonlítani, hisz a műfaj is más, meg a történet is.

A könyveket követi a sorozat az biztos (ha nem követné nem beszélnénk adaptációról), csak magukon a szálakon változtattak ezt-azt. Nekem mind a három tetszett a maga módján, de én inkább könyv párti vagyok.

2020. jan. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Könyv > játék > a többi nem kánon játék, fanfilm, comic és a régi sorozat > netflux sorozat

Én bíztam ebben az adaptációban és nekem csalódás volt, eléggé szabadon kezeli az alapanyagot, hogy mást ne mondjak. Olyan részeket hagytak ki amiket nem lett volna szabad (Bokilon), kb minden karakter észrevehetően változott, néhány nagyon (Fringilla, Vilgefortz, Cahir..). Egyszerűen csak nem.. És úgy tűnik hogy ez a verzió se tesz igazságot Kökörcsinnek... Ez van.

2020. jan. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

A játék az mindent visz, a számítógépes szerepjátékoknak egyértelműen a csúcsa eddig, irodalmi szinten megírt questekkel, és piszok igényes kivitelezéssel. Ez egy mestermű a maga nemében.


A könyvek hát...nem rosszak, de szerintem nincsenek igazán jól megírva. Amikor olvastam őket, végig olyan érzésem volt, hogy valami különösen tehetséges iskolás kiscsávó fogalmazását olvasom.


A sorozat meg szerintem a castinggal ment félre. Ha megnézel egy videót, amiben a játék szinkronszinészeit mutatják meg, azok sokkal jobban passzolnak a karakterekhez, mint a netflixes színészek. És akkor még a polkorrekt - rakjunk be fekákat fehér szerepekbe, csak mert - hozzáállásról még nem is beszéltem, ez engem rohadtul idegesít. (bár mondjuk még sehol nincs ahhoz a merénylethez képest, amit a Wheel of Time sorozat ellen elkövetett az Amazon.)

2020. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
A játékot nem lehet velük összehasonlítani, tekintve, hogy az a könyv folytatása. A sorozat eddig viszonylag követi a könyvet, nekem tetszett.
2020. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Könyveket olvastam és lényegében kicsit csalódnom kellett. Nagyon sok mindent megváltoztattak ami sajnos a sorozat kárára ment. Néhol még a novellás történeteket is lerövidítették, ami pedig a mondanivalóját halványította. Lényegében tetszett mert jók voltak a párbeszédek és a látvánnyal sem volt különösebben bajom.

A harmadiknak mondom, hogy én pont fordítva érzem ezt. Szerintem pont a játékokban (főleg az elsőben) vannak nagyon sok bugyuta elemek. Például van az a gyerek akinek képességeit egy az egyben Ciriről mintázták. A legnagyobb hiba szerintem mégis az alapkoncepciójával volt. Miért kellett ezt a gyönyörű befejezést elrontani? Miért nem lehetett a könyv történetét alapul venni?

2020. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kérlek, ide is írjatok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__10875498..


Köszönöm szépen!

2020. dec. 29. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!