Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Moby-Dick miért nem kapott...

A Moby-Dick miért nem kapott még teljes magyar fordítást?

Figyelt kérdés
A Szász-féle fordítás enyhén szólva hiányos, erősen tömörített.
2020. jan. 27. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne, mert szívesen olvasnám. De már egyik fordítás sem kapható sehol sem.
2020. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Amerikai, angol, orosz, francia, német, olasz klasszikus könyvek itthon eladhatatlanok...


Nekem angolul van meg mindenféle kiadásban, de szóba került tegnap, és mivel eléggé eltért a véleményünk belenéztem a magyar fordításba, és el is hűltem rendesen a kihagyásokon, átfogalmazásokon.


Ez persze a mai fordítókra is jellemző: néhány éve egy körinterjúban 14 fordítóból 12 büszkén vallotta be, hogy bizony meghúzza a szövegeket, mert sokszor „unalmasak”.

2020. jan. 27. 12:31
 3/3 b1812567 ***** válasza:
100%

Létezik a teljes szöveg fordítása, de sehol nem lehet megszerezni. Évek óta vadászom.

És valóban érthetetlen, miért nem adják ki újra.

2020. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!