Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nálunk miért eladhatatlanok a...

Nálunk miért eladhatatlanok a klasszikusok?

Figyelt kérdés

A Moby-Dick kapcsán jutott eszembe a kérdés; van itt majdnem 9 millió ember (nem veszem ki a gyerekeket), és hiába adnak ki évente 14 000 könyvet, rengeteg magyar és külföldi klasszikus (beleértve az ifjúságiakat is!) nincs közöttük.


A Háború és békéből (Anna Karenina stb) lakosságszámhoz viszonyítva évente 1200-1400 példányt el „kellene” adni, de ez a szám egyszerűen elérhetetlen.


Déry Tibor Befejezetlen mondatára (hogy legyen egy magyar példa is) szintén nincs igény.



Miért van ez? Miért nem tud felmutatni ez az ország igényes könyvvásárlókat?


2020. jan. 28. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Jójó, te kultúrsznob. Ugye tudod, hogy ezeken kívül is van világ?
2020. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Én nem érzem magamat igénytelen vásárlónak, mert


1. Olyant veszek, aminek élvezem a fogalmazási stílusát

2. Olyan könyvet választok, aminek érdekel a története

3.Megveszem a kortársakat is

4. Olyant választok, ami nincsen 500 féleképpen feldolgozva

5. Vásárolok képregényeket és tudományos könyveket is


De még igénytelenül sem szoktam megjelenni a könyvesboltban, sőt, a modoromra is oda figyelek.

2020. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Mindenkit más téma érdekel. Én sem vennék meg csak azért egy könyvet, mert klasszikus. A Moby-Dicket például biztosan feltenném a polcomra, mert minden könyv érdekel, ami a tengerrel kapcsolatos.

Viszont a többi említett példát nem olvasnám el, így meg sem venném. Egyszerűen a tartalma alapján nem érdekel egyik sem.

Nem attól lesz igényes vásárló valaki, hogy Déry Tibort vásárol.

Miért vannak olyan emberek, akik a saját érdeklődésüket másoké fölé helyezik? Szerintem sok ember van, aki az ilyen hozzáállás miatt utálja meg az olvasást és mindent, ami a könyvekkel kapcsolatos.

Én is mondhatnám, hogy miért nem mindenki Frances Dippert olvas? Miért olyan igénytelenek, hogy mindenféle fikciókat olvasnak, amikor olvashatnának tengerbiológusoktól szakkönyveket is, amik aztán tényleg a világ valódi problémáiról szólnak?

2020. jan. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Az emberek már ritkábban olvasnak papír alapon, a klasszikusok nagy része pedig legálisan letölthető ingyenesen.
2020. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

1. Az iskola általában megutáltassa a gyerekekkel az olvasást.


2. Aki szeret olvasni, az is csak ritkán olvas klasszikusokat. (Itt nem csak a A Szent Johanna gimi szintű könyvek olvasóira gondolok. 2000 után is jöttek ki értelmesebb könyvek.)


3. Más az emberek ízlése.


4. Mai szemmel nézve a régebbi könyvek általában unalmasak. Kb 6.-osan el akartam olvasni a Grant kapitány gyermekei-t (tiszta magamtól). A 30. oldalig se értem el... Unalmas volt.


5. Amit meg megvennének, az pont nincs egy könyvesboltban se a közelükben. (Pl én vennék mindent ami Lovecraft, de nincs ahonnan. :) )

2020. jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Azt gondolom, a klasszikusok nagy része korábbról elég sok háztartásban ott van a polcon. Nem fogom megvásárolni a Háború és békét, ha 2 utcával (várossal) arrébb anyuék polcáról levehetem, ha éppen azt akarom olvasni.


Arról nem is beszélve, hogy a könyvek ára elérte azt a szintet, ami a magyar fizetéshez viszonyítva luxusscikké teszi őket :( Ez borzasztó dolog, hogy egy könyvre is sokaknak konkrétan spórolni kell.

Ha meg már így történik, akkor az ember inkább olyat vesz meg, ami témájában és nyelvezetében is közelebb áll hozzá.

2020. jan. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy Déry Tibortól A befejezetlen mondat mitől klasszikus?

Ezerszer klasszikusabb akkor már mondjuk egy Abigél (ha már magyar alkotóról van szó), vagy A tanár úr, kérem, esetleg A láthatatlan ember.

2020. jan. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Én mostanság kaptam rá a klasszikus irodalomra, főleg az 1800-as évekére, és mindegyiket angolul olvasom, Angliából rendelve. Sokkal élvezhetőbbnek tartom és az angol szókincsemen is nagyot dob.

Én például ezért nem veszem őket. Vannak igényes olvasók bőven, csak ők is megoszlanak a műfajok szerint. Például sokan jobban szeretik a történelmi regényeket, mint a fikciósokat - számítson az klasszikusoknak avagy sem.

A legtöbb ismerősöm szeret olvasni (bármilyen műfajban), de tény, hogy nem mindenkinek van rá elég ideje.

Egyébként nem attól lesz valaki igényes olvasó, hogy klasszikusokat olvas. Én például Oscar Wilde The Picture of Dorian Gray-ét ugyanannyira tartom, mint J. R. R. Tolkien Gyűrűk Ura trilógiáját.

18/L

2020. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem Tolkien is abszolút klasszikus ;)
2020. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!