Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik volt az első könyv...

Melyik volt az első könyv amit szívesen olvastál?

Figyelt kérdés

Melyik volt az első könyv amit szívesen olvastál?



Hány évesen olvastad, s most hány éves vagy most?


Illetve van-e olyan háziolvasmány, amit szerettét?



Én:

14 évesen: Jég és vér (PREDATOR) - Nathan Archer

Egy háziolvasmányt se szerettem.

18L


2020. febr. 3. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Sue Townsend: A 13 és 3/4 éves Adrian Mole titkos naplója ezt 13 évesen olvastam, 30 éve
2020. febr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Josef Augusta: Az ​ősember tábortüzeinél
2020. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

*Ja, az lemaradt, 14 éves voltam és most 26 vagyok.

A háziak közül egyik sem tetszett igazán, csak muszájból olvastam.

2020. febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Az első, amire emlékszem, a Kincskereső kisködmön 8 évesen. Persze előtte is olvastam rengeteg mesekönyvet.

Én elég sok kötelezőt szerettem: Két Lotti, Pál utcai fiúk, Egri csillagok, Szent Péter esernyője, Kőszivű ember fiai, Tartuffe, Buddha szomorú, stb.

29N

2020. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Minden kötelezőt elolvastam.

Nem kötelező ként:Két Lotti,A repülő osztály,Kincskereső kisködmön.

Szüleim könyvespolcáról ami 8-10 évesen megfogott a Tom Sawyer és Huckleberry Finn,majd a Tarzan könyvek,majd a Némó kapitány.

13 évesen futottam bele L L L-Nebet Het a halottak úrnőjébe :),10 ével idősebb tesóm jóvoltából.

Majd 14 évesen könyvtár látogatóként Stephen King Carrie,Cujó...

Hát nálam a romantikus füzetkék valahogy kimaradtak.

Kórházas könyvek közül a Klinika és a Kórház a Város szélén 'kötelező darab"

2020. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
85%

Anno el kellett (volna) olvasni az Ivan Gyeniszovics egy napját. Csakazértse olvastam el.

Most felnőtt fejjel igen. Életem egyik legjobb (kis)regénye.

Kár volt anno kihagyni? Nem, mert anno nem értékeltem volna.


De a Szigeti veszedelem gyerek és felnőtt fejjel is egy olvashatatlan sz***r.

2020. febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kétévi vakáció. 8-9 évesen olvastam. Most 39 vagyok.


Házi olvasmányok közül talán a Sárarany tetszett a legjobban.

2020. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Ez nehéz kérdés, mert oviban megtanultam magamtól olvasni, és a mesekönyveimet örömmel betűzgettem. De hogy melyik volt az első azt nem tudom. Utána a sulis olvasókönyv történeteit is mindig előre elolvastam, ha érdekesnek ígérkezett. Harmadikban (tehat 8 éves koromban) a Harisnyás Pippi volt a kötelező, nagyon szerettem, talán az volt első "rendes könyvem". Meg is kellett venni a kövi részeket. Utána is faltam a konyveket.

(Bár most az jutott eszembe, hogy osztálytarsam tesójának kölcsön adtuk a Két Lottie-t, mert neki alsósként az volt a kötelező, és amikor visszahozta, ki olvastam. De ő 2 osztállyal felettünk járt, nem hiszem, hogy elsős vagy másodikos gyerekként kiolvastam volna egy könyvet. Fura, majd megkerdezem anyát:D)


A további kötelezők viszont sosem voltak a kedvenceim, számomra az olvasás öröm, és ha rám kényszerítik, már nem az, főleg hogy mindig ilyen gyászos hangulatú sztorikat kellett olvasni. A Kincskeresőhöz nem voltam elég érett. Sírtam, mert nem értem és mert rossz érzést keltett bennem. A Pál utcaiakat olvastam valameddig, de fogalmam sincs már, miről szól. Érdekesebbnek találtam, hogy az egyik osztalytarsamnak hasonló borítóval van még, mint nekem, de mégse teljesen ugyanolyan, meg arra emlékszem, hogy kérdeztem anyát, mi az a gitt. A többit kifejezetten utáltam. Ez alól a Tíz kicsi néger volt kivétel, azt erdekesnek találtam, szerintem én voltam az egyetlen, aki elolvasta.

Sajnálom, hogy voltak kötelezőink, a mai napig imádok olvasni, de ha csak a címét meghallom ezeknek a könyveknek, elkap a hányinger. A legtöbbet végig se olvastam mert felb*szta az agyam. Így viszont esélytelen, hogy később a kezembe veszem bármelyiket is, pedig lehet 50 évesen tetszene.

18l

2020. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Micimackó története meg elsőben... Aztan jottek sorra , görög mitológiával foglalkozó könyvek, anyukámtòl pár romantikus, később fantasy,thriller,krimi.

Kedvenc haziolvasmányom az Arany ember Jókai Mórtól,de nagyon szerettem Mikszáth Kálmán novelláit is.

2020. febr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezők közül A Pál utcai fiúk, nem kötelezők közül a Harry Potter és a bölcsek köve. Sajnos fogalmam sincs, hány évesen olvastam ezeket. Most 29 éves vagyok.
2020. febr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!