Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki tud ilyen oldalt?

Valaki tud ilyen oldalt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Követek pár olyan könyves blogot, ahol angol írok könyvei vannak meg magyarul, és ugye le lehet tölteni azokat Google Driveba. Le szeretnék tölteni pár olyan könyvet is, ami magyar írótól származik, de sajnos ezeken a blogokon ki van írva, hogy magyar szerzőtől nem töltenek fel könyveket.

Tudnátok nekem olyan oldalakat írni, ahol magyar szerzőtől is le lehet tölteni könyveket Driveba?

Köszönöm szépen!



#könyv #letöltés #pdf #Google Drive #magyar szerzők #könyvblog
2020. febr. 4. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

(elöljáróban -- nem csak a kérdezőhöz: szeretem a válasz-reputációmat, ezért nem szeretek nagyon vitás témához itt hozzászólni -- most mégis megteszem, bár ez potenciálisan darázsfészek, tudom. pls, csak azért, mert nem tetszik esetleg az álláspontom, ne húzz le. köszi! :)


Szóval, erős tételmondat, ex cathedra: ne lopj.

És mivel én is pontosan tudom, hogy ez baromira nem ilyen egyszerű, megpróbálom kifejteni:

ha egy mód van rá, ne keress olyan oldalt, ahol echte magyar szerzők könyveit is felteszik.


Miért? Mert bár kicsit álszentség, hogy a külföldi szerző könyveinek fordítását sok helyre simán feltesszük (az is a magyar kiadót rövidíti meg), azért az feltehető, hogy talán a sikerkönyvekkel kisebb kockázatot vállalnak, az így kieső bevétel is kevésbé fáj. Egy-egy magyar író egy ekkora piacon mindig kockázatos a kiadóknak, vagy ha nem is éppen az, akit olvasnál (mert ő már befutott), akkor is a letöltésekkel potenciálisan a következő elsőkönyveseket, és így közvetve magunkat szivatjuk...


Mivel (sajnos) tényleg nem is tudok az igényednek megfelelő oldalt mondani,

kerülőutas tanácsok:

0) Nyilván, könyvtár*... de felteszem, itt az is szempont neked, hogy elektronikusan legyen meg, úgyhogy

1) Nem kizárt, hogy a neked kellő könyv kijött megvásárolható e-könyvként is, próbáld megnézni, párszáz forintot biztos megér...

2) Ha nem találsz e-könyvet, akkor egyáltalán nem is biztos, hogy kiszivárgott a pdf, mert sztem ezeket a kiadók is jobban őrzik.

3) Ha pedig mégsem életbevágó, hogy képernyőn olvashasd, akkor érdemes megnézni, antikvár-használt példány akad-e (molyon mintha szoktak volna ilyen ajánlatok lenni)


*komolyan, az a tapasztalatom, hogy sok helyütt vesznek fel igénylést, ha a szívednek kedves könyv nincs bent, és emberi időn belül megveszik... jó pár könyvet olvastam így, elsőként a városi könyvtárunk beszerzéseiből:)

2020. febr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Csicsky ***** válasza:
69%

A Magyar Elektronikus Könyvtárban megtalálod a magyar klasszikusokat (de nem mindet):

[link]

Jelenleg körülbelül 18-20 000 lehet a letölthető dokumentumok száma. Ez teljesen legális és ingyenes szolgáltatás.

2020. febr. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

csak töprengek, hogy vajon az én irodalmi műveltségemről állít-e ki szegénységi bizonyítványt, ha egy pillanatig fel sem merült bennem, hogy a kérdező esetleg egy Jókai-regény pdf-változatára ácsingózik? :D


bocs az offért, és #2-es, nagyon igazad van! :))

2020. febr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem Jókaitól akarok olvasni. Az ilyen magyar klasszikusokért a könyvtárat szoktam meglátogatni:)

Olyan írótól akarok olvasni neten(már ha lehet) mint például Lakatos Levente vagy hasonlók.

2020. febr. 7. 16:56
 5/5 BozseMoly válasza:
100%

Mindenki téved!

EZ a neked való :D torte-net.hu


Az eddigiek mind akkor mentek be a susnyásba, amikor elhitték, hogy "könyvet" keresel...

2020. febr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!