Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter kérdések?

Harry Potter kérdések?

Figyelt kérdés

1, Harry miért csak Cedric halála után látja a thesztrálokat? Addig világos hogy kisgyermekként a szülei halálát még nem fogta fel, de Mógust is látta meghalni.


2, Cedric halálát miért mindig Voldemortnak tulajdonítják, pedig valójában - ha parancsra is - Féregfark ölte meg...?


3, Charlie Weasley említés szinten egész sokat szerepel, talán a könyvekben meg is jelenik szereplőként viszont a filmben egyáltalán nem. Szerintetek miért nem kapott egy aprócska szerepet sem?



2020. febr. 12. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Mógust nem látta meghalni. Elájult, mielőtt kiderült a prof sorsa.


2. Cedric Voldemort csapdájában, Voldemort parancsára, Voldemort pálcájától halt meg. Féregfark mondta ki ugyan az átkot, de Voldemort volt a direkt oka a fiú halálának.


3. A fő cselekmény szempontjából egy teljesen jelentéktelen karakter. A filmekben pedig így is csak a könyvek tartalmának töredékét tudják megjeleníteni. Nem volt miért külön szerepet írni neki.

2020. febr. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. A könyvben nem látta, hogy Mógus meghalt, mert elájult előtte.


2. Csak Harry volt jelen. Logikus, hogy az ijesztőbb gonosznak tulajdonítják a gyilkosságot azok, akik nem látták.


3. Nem volt elég fontos szerepe ahhoz, hogy azt a kevés dolgot, amivel a cselekményhez hozzájárult, ne tudják a filmkészítők más szereplőnek adni. (Pl. a negyedik részben Hagrid szól Harrynek a sárkányról, nem Charlie). Viszont technikailag feltűnt a filmekben is: rajta van a családi képen, amit Weasley-ék Egyiptomban csináltak.

2020. febr. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Már jól megválaszolták de azért én is leírom a sajátomat :D

1.

Csak a filmben látta meghalni Mógust,könyvben már korábban elájult.

2.

Ezt én is felhozom párszor de igazából könnyebb azt mondani,hogy Voldemort ölte meg,hisz őt mindenki ismeri.Közben Féregfark max az idősebbeknek jelent bármit is

3

Charlienak konkrétan annyi szerepe volt,hogy:

1.Az első részben segített Harryéknek elszállítani a sárkányt(de ő nem volt jelen csak megszervezte)

2.ELment nyaralni Egyiptomba a családjával.

3. Ott volt a Világkupán majd később jelen volt a sárkányokkal mikor Hagrid megmutatta őket Harrynek.

3.Később hazajött Bill esküvőjére és beszélt egy kicsit Harryvel

4.Ott volt a csatában


Szóval láthatólag nagyon lényeges szerepe nem volt amit ne tudtak volna mással megoldani vagy kihagyni.

De igazából sajna ez egy elenyésző eltérés/kihagyás a többihez képest ami jelen van a filmekben.

2020. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Sokszor olvastam az egész sorozatot, és mégis valahogy elfelejtődnek ilyen részletek, mint pl. Mógus. Azt hiszem lassan ideje újra elővennem :)


Charlie... hát nem tudom, szerintem Billnek sem volt nagyobb érdemi szerepe, legalábbis Fleur és a kagylólak szerintem nem volt különösebben érdekes az ő szemszögéből. Arról a nyaralós fotóról pedig inkább ne is beszéljünk, azt megnéztem közelebbről :D Oké, a létszám megvan, de Percy még csak csak bár már ő sem az igazi rajta, Bill és Charlie inább csak egy CTRL C - CTRL V rajta :D

2020. febr. 15. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!