Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Echart Tolle A most hatalma...

Echart Tolle A most hatalma című könyve miről szól?

Figyelt kérdés

Mostanában úgy látom ez menő, ha ilyen könyveket olvasnak az emberek felvágásból, de közben meg se értik a lényeget. Én nem olvastam, de láttam valami leírást hogy "út a megvilágosodáshoz".


A megvilágosodáshoz több kell mint egy könyv elolvasása, nem?


Nekem olyan ajánlotta ezt a könyvet, aki olyan életet él, hogy ő maga szerint is a pokolban fog égni. Egyébként egy nagyon értelmes és vonzó nő.


Olvasta már valaki ezt a könyvet? Ha igen, tudna mesélni róla?


2020. febr. 14. 10:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nem értik meg a lényeget?


A könyv elején Tolle saját megvilágosodásának történetét írja meg, a továbbiakban pedig útmutatót nyújt a felébredéshez.

Tolle a jelenben pillanatban élést tartja a megvilágosodás kulcsának. Igazából nem mond újat, a védikus gyökerű vallásfilozófiákban már megvoltak ugyanezek a nézetek, de így, ebben a formában nem sok nyugati író tudta megragadni a lényeget. Egy ilyen metafizikai-spirituális útmutató a könyv, az "itt és most" élésen keresztül a teljes tudatosságig.


"A megvilágosodáshoz több kell mint egy könyv elolvasása, nem?"


Attól függ, melyik iskola tanítását nézzük. Van, amelyik szerint egy könyv nem hogy kevés, de még túl sok is.

2020. febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!