Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van-e értelme manapság új...

Van-e értelme manapság új regényeket írni?

Figyelt kérdés

A könyvpiac telített, senki sem olvas ma már, vagy legalábbis az ismerősi körömben 1-2, de ők is a biztosra mennek, ami a bestseller listákon van.

Írtam is egy könyvet, több kiadóhoz is elvittem, válaszra sem méltattak. Ott hever az asztalfiók (meg az internet) mélyén.


2-3 könyvötletem lenne, elég erőteljes történetek, de nem érdekel már, nem akarok időt rááldozni, ha el sem jut a közönséghez.


Van e értelme még írni, vagy másba fektessem a kreativitásom (pl sütés, annak van látszata)?


2020. márc. 11. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted csinálni, akkor van értelme. Én is elkezdtem írni egy regényt, magam szórakoztatására, mert szeretem ezt csinálni és mert elhatároztam, hogy ezt mindenképp be akarom fejezni. Ha kész lesz és jó lesz, megpróbálom kiadatni, de elsősorban nem ezért csinálom, hanem mert ez a hobbim.
2020. márc. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ma már senki sem olvas?

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan.

Javaslom, hogy fáradj be egy budapesti könyvesboltba és mérd fel a forgalmat, vagy csak szállj fel az egyik buszjáratra, és figyeld meg, milyen sokan olvasnak útközben.


Az, hogy kiadótól nem kaptad meg a kívánt figyelmet, még nem jelenti azt, hogy nincs igény új regényekre, hanem talán csak a tiéd nem volt a legerőteljesebb.

2020. márc. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%

hmmm,imádok olvasni,DE szerintem az ekönyv kiadatás vásárlás jobb.

Nem sérül a könyv,a gerinc,minden lap megvan.

Gyorsabban házhoz ér.

Annyi eszközre -példány van ahányat szeretnél

2020. márc. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a regényekből sosem lehet elég, mert ha nem is veszed észre, még mindig sokan szoktak olvasni. Meg nem mindenki feltétlen a bestsellereket olvassa. Én is szoktam random, kevésbé ismert könyveket olvasni. Tény, hogy nem mindig tetszenek azok a könyvek, de a bestsellerek sem feltétlen jelentik azt, hogy mindenkinek tetszeni fognak. Szerintem ha szeretsz írni, akkor érdemes. Lehet a fióknak is írni, lehet a saját magad szórakoztatására is. Ne az legyen a legfőbb célod, hogy világhírű sikered legyen és hogy mindenképp kiadasd. Persze ha megírsz egy könyvet, érdemes a kiadással megpróbálkozni, de ha élvezetből írod a könyveket, akkor nem akkora tragédia, ha nem kerül ki a boltok polcaira.
2020. márc. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!