Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti kiolvastátok már a Harry...

Ti kiolvastátok már a Harry Potter (1-7) könyvsorozatot?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen volt?


Illetve, megéri 30-35 ezret kiadni a könyvsorozatért?


A filmet belőle nagyon szeretem. Viszont olvasni sosem olvastam, nem Tudom, hogyan fogadnám.


2020. márc. 17. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Olvastam,de meg nem venném!

Illetve épp a gyakori féle "csócsálásért" utáltam meg!

2020. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ya sorozat, tehát akkor olvasd el, ha nem zavar ez benne. Nem mindenki bírja a ya könyveket, bár a Harry Potter még a jobbak közé tartozik.

Első pár darab valamivel még gyerekesebb, de aztán egyre komolyodik.

2020. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen olvastam.. a filmeken nőttem fel. :) Szerintem ha a filmeket szereted,akkor biztosan fog tetszeni könyvben is,lesznek kihagyott részek is. Használtan biztosan sokkal olcsóbban is hozzá tudnál jutni amúgy.
2020. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olvastam és tetszett. Ha újra elolvasnám most felnőtt fejjel, balószínűleg más vélemyénnyel lennék róla. 30ezret nem adnék érte.
2020. márc. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

@Kérdező


Én első generációs Harry Potter fan vagyok.


Amikor én kezdtem el olvasni, Magyarországon még csak négy kötet volt elérhető. Amikor beültem a moziba a későbbi részeknél, azon gondolkodtam, hogyan valósítják majd meg XY jelenetet. Tehát nekem fordítva volt, mint neked, mert te nyilván azon fogsz gondolkodni olvasás közben, hogy a filmes részek hogyan lesznek leírva.


Nézd, kb. 80%-ban ugyanaz a könyv, mint a film, de, ami miatt mégis érdemes elolvasni:


- számodra ismeretlen jelenetek, amik nem kerültek be a filmbe.

- bizonyos jelenetekben eltérések vannak a filmekhez képest.

- részletesebb az egész történet.


Azt viszont nem javaslom, hogy elsőre megvedd mindet kb. 30 ezerért. Mert ha nem tetszik, bukatad a pénzt.


Azt ajanlom, elsőre vedd meg az első részt, és olvasd el (vagy kölcsönözd ki a könyvtárból). Ha az tetszett, akkor mehetsz a 2., 3., stb. részekre. Így, ha lassan haladsz, nem tűnik olyan drágának ha megveszed egyesével. De ha úgy döntesz, hogy mondjuk a 3. kötetnél neked elég volt, akkor sem vesztettél semmit. A HP könyvek jól mutatnak a könyvespolcon.


T

2020. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#4


Nem muszáj megvenni egyiket sem, ki lehet venni a könyvtárból az egész sorozatot.


Vagy mások gondolom letöltik ingyen, és ráteszik az e-book olvasóra...

2020. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszaitokat! :)


Már eldöntöttem, elfogom olvasni és megfogadom az #5-ös tanácsát, egyesével megvásárolom őket. Ha tetszik, mind meglesz.


Ment a zöld mindenkinek! :)

2020. márc. 17. 21:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp szerezd meg, a könyvek sokkal jobbak.

Én anno 11 évesen olvastam először az unokatestvérem példányait. Utána rögtön beszereztem a sajátjaimat. Ez 12 éve volt,azóta már elolvastam még legalább 3x.


(bár ez a 30-35 ezer kicsit soknak hangzik,szerintem kicsit olcsóbban is beszerezhető,bár nem tudom manapság mennyiért adják)

2020. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#1 istenem, végre egy másik ember, akinek a túlhájpolásból van elege :D azt hittem, egyedül vagyok
2020. márc. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!