Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan vegyem rá magam az...

Hogyan vegyem rá magam az olvasásra? (Nyugalom megzavarására alkalmas kérdés)

Figyelt kérdés

Nem clickbaitként írtam be a kérdésem utáni szöveget, mivel lényegében tele van a szobám könyvekkel, Shakespear kötetek, Nyugat kötetek, regények stb. de egész egyszerűen sehogy sem tudom magam rávenni arra, hogy leüljek magamtól olvasgatni.


Ami a leggázabb az egész történetben, hogy egyetemista vagyok, és az egyetemen kötelezően elolvasandó dolgokhoz is nagy undorral fogok hozzá, volt hogy 10 perc után azt se tudom hogy egyáltalán miről olvastam. Olvasni olvastam, de nem tudtam értelmezni a leírtakat hosszabb távon. Miért van ez? Elszoktam az olvasástól? Tudnátok tippeket adni rá?



2020. márc. 20. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen átérzem a problémád, ugyanebben a cipőben járok :( Én a túl sok facebook/instát okolom érte, hozzászoktunk ahhoz, hogy folyamatosan gyorsan váltogatják egymást az impulzusok. Próbálok leszokni róluk, remélem az majd segíteni fog, mert egyetem előtt nagy könyvmoly voltam :/
2020. márc. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én mondjuk annyira nem vagyok benne a közösségi médiában, Instagrammom például nincs is, inkább sokat videojátékozom. Régebben sem voltam annyira nagy könyvmoly, de jóval többet olvastam mint mostanság.
2020. márc. 20. 22:35
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Ez mégis mióta alkalmas a nyugalom megzavarására?
2020. márc. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Hmmm,ha könyvmoly lennél azt mondanám nyugi csak kiégtél.

Pár nap facebook vagy egyéb kúra jót tesz....


De ha a kötelezőktől is undorodsz,hogy jutottál el az egyetemig?!

Van egyátalán értelme számodra?(Bocs ha a szüleid vagy a családod nyomtt be,elküldeném őket...)


1998-2000 között végeztem a 9-10.osztályt: hát Shakespeare Rómeó és Júliája,Dante Isteni szinjátéka,Szophoklész Antigonéja az én gyomromat is megfekülde,volt hogy 3-4 olvasás után sikerült csak leírni az olvasó naplót.


Amit javasolni tudok,ne a felhalmozott "muszály" könyvekkel kezd,hanem olyannal amit szeretsz /szórakoztató irodalom:romantikus,fantasy,horror,thriller/.Utána/közben vagy visszajön az olvashatnékod,vagy nem.


Ha úgy érzed kérj évhalasztást,és gondold végig ezt az egészet.

Lehet hogy sima szakmával boldogabb leszel.

2020. márc. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szeretem amit tanulok, nem erről van szó, csak tanárszakosként van kb 2 tárgyam az angol szakomon amire egyébként semmi szükségem nem lesz majd a későbbiekben, ott tapasztaltam ezt. A másik szakomon (töri) teljesen megvagyok, a tanulmányi átlagommal sem volt gáz.
2020. márc. 21. 09:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Azokat én is nehezen olvasom de ami nekem tetszik 1000coldalas könyv három nap alatt felfalva úgy hogy ha akárhonnan kérdezel belőle meg tudom mondania választ. bár ez inkább rossz folyton könyveket keresek
2020. márc. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!