Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen egy általános regénynek...

Milyen egy általános regénynek a betűtípusa?

Figyelt kérdés

+ a betűméret

+ Lenne e itt valaki, aki véleményezné, és építő kritikával ellátná az egyik történetem? regénynek készül, ám ez egyenlőre csak egy álom, ahhoz túl gyenge a fogalmazás, és még fiatal is vagyok hozzá.

Ha van bárki, aki mondana rá kritikát, írja meg nekem privátban az e-mail címét, és én elküldöm az eddig megírt (pontosan 15, mindegyik 1000 szó körül van) fejezeteket. (Egy thriller/ifjusági irodalomról van szó)

Előre is köszönöm!



2020. ápr. 5. 20:50
 1/3 Thispain ***** válasza:
69%

A regények betűmérete, amiket olvastam, általában 11 volt kb. A betűtípus az általában Times new Roman(tudomásom szerint), de bármely szóba jöhet ami olvasható(elvileg).


Ui.: A történetre szívesen ránéznék, szóval küldök egy e-mail címet.

2020. ápr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 b1812567 ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy "egy általános regény betűtípusa".

Egyik könyvben lehet, hogy 11,5 pontos Garamond, másikban meg mondjuk 11 pontos Minion a főszöveg.

Ez több mindentől függ, de mindenképp valami jól olvasható, talpas betűtípus.


Ha csak magadnak akarod formázgatni, akkor a Times New Roman, vagy valamilyen Garamond jó lesz.

2020. ápr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az úgynevezett talpas betűtípusokat szokták használni, mivel ezek jobban "vezetik a tekintetet", és kevésbé fárasztják a szemet. (Times, serif, stb.) Ha érdekel, hogy ez mi, keress rá, és találsz pontos leírást, hogy milyenek az egyes betűtípus-családok.


A méret meg változó. Általában 11-12 szokott lenni, de pl. gyerekeknek, fiataloknak, vagy éppenséggel időseknek ennél nagyobbat szoktak alkalmazni.

2020. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!