Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szoktatok olvasni Wattpadon?

Szoktatok olvasni Wattpadon?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok az app-ról?

És szerintetek mennyi időbe telik míg valakinek felfedezik a könyvét?

Enyémet jelenleg 0 ember látta, és kezdek aggódni, hogy nem lesz ebből semmi, mivel kezdő vagyok és nem vesznek észre.

Nekem elég lenne ha csak egy ember is olvassa:D



2020. ápr. 7. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Néha-néha olvasgatok rajta, bár én inkább írogatok rá.

Főleg azért, mert nincs ismerősöm rajta csak egy-kettő.


Teljesen véletlenszerű, hogy felkapják-e. Őszintén szólva hemzseg a középszerű, egy kaptafára menő sztorikkal, vagy érthetetlen fanfiction-ökkel az oldal. Ha igazán jó, kiemelkedő az írásod akkor szépen lassan azért az algoritmus is több embernek kezdi majd el feldobni.

2020. ápr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Barackoshányás ***** válasza:
100%

2-3 évvel ezelőtt igen, még valami nagyon sablonos sztorit is sikerült kiszenvednem magamból, az azonos érdeklődési körű emberek viszonylag hamar megtaláltak (jobban mondva én őket, aztán a vote-ok után ők is rámnéztek, egyre több követőm és olvasóm lett, sőt, még barátokat is szereztem). Huhh, őszintén szólva nem emlékszem, mennyi idő volt, talán egy-két(-három?) hónap, hogy beinduljon fényes karrierem.


Véleményem szerint rengeteg a kritikán aluli mű, az értékelhetetlen fanfiction (igen, ilyet írtam én is :D). A helyesírás és az eredeti ötletek néhány kivételtől eltekintve nem számítanak az íróknak, de ha találsz igényes alkotásokat, akkor jó időtöltés lehet.


Egyébként mit írsz?

2020. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2k17-ben próbáltam meg először én is, de szeeintem annyira gyenge volt, hogy leszedtem.


Ide nem nagyon írnám le, mert akit érdekel az inkább csekkolja le (privatba elküldöm szivesen), de próbálok nem klisés lenni, mert az igaz hogy rengeteg sztori olyan, hogy már tudjuk mi a vége

2020. ápr. 7. 15:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen olvastam, próbáltam is posztolni ott, de hamar abbahagytam ott a posztolást. Nem tudom, nekem mindig is jobban tetszettek a külön blogok (pl. blogspot), pláne amiatt, hogy amikor én még kisebb voltam, és elkezdtem olvasni a neten, akkor még a blogspotos blogok voltak nagyon felkapottak. Én általában, mikor wattpadon olvasok, akkor általában angol "könyveket" szoktam, mert azokból könnyebben találok egyedit. Meg tény, hogy tele van szenny "könyvekkel" az app. Amikor rámegyek a weboldalon a "böngészésre", és ott egy műfajra, akkor is mindig a top könyvek azok ilyen sablonos sztorik, helyesírási hibákkal. Ezt főleg a magyar könyveknél tapasztalom, hogy tényleg a rosszabbak a felkapottak, de nyilván az angol könyveknél is sokszor ez van, de szerintem angol könyvekből még mindig könnyebb jót találni.


Szóval szerintem simán lehet, hogy rengeteg klassz könyvet sosem fedeznek fel, a top könyvek közt is sokszor valami vacak van. Szóval szerintem kezdd el máshol hirdetni. És habár fogalmam sincs milyen műfajban alkotsz, de nekem nyugodtan elküldheted privátban a linket, van sok időm, szívesen belenézek.

2020. ápr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Wattpadon inkább csak írok, olvasni nem szoktam, mert nem igazán találok olyat, ami meggyőzne. A legtöbb ottani könyv nekem túl amatőr. Ezzel senkit nem akarok megsérteni, vagy lenézni. Valószínűleg ha nem én írtam volna, és úgy olvasom el, a saját könyvemre is azt mondanám, hogy amatőr :D Leginkább csak rajzos könyvekt, esetleg fanfictionöket olvasok.


De sokat számít, milyen témában írsz. Ha ifjúsági irodalom témában, akkor konkrétan elveszik a többi között, ha meg valami kevésbé népszerű témában, akkor meg ugye kevés embert érdekel.


Próbáld meg azt, hogy minnél több kulcsszót adsz meg, ez sokat segít. Publikálj gyakran, akkor sokkal tovább leszel a listák elején, valahol 100-150. helyen, így nő az esélye, hogy megtalálnak.


Nekem úgy egy-két hétig tartott, amíg lett egy olvasóm, de ez leginkább a szerencsén múlik.


Ha elküldöd privátban, szívesen megnézem, esetleg tudok még tanácsolni pár dolgot. :)


De azt jegyezd meg, hogy az írás lényege az, hogy élvezd. Ne keserítsen el a kevés, vagy semennyi megtekintés, írsz, és kimered rakni, és már ez is nagy dolog. :)

2020. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ***** válasza:
100%

Szoktam olvasni is, írni is. Utóbbit egy kicsit ritkán. Azt vettem észre, hogy a legtöbb történet amit ajánl az fanfiction, de volt már olyan is, hogy tényleg jó könyveket adott be.

Az alkalmazás szerintem jó, nekem tetszik, szerencsére reklámok/hirdetések ritkán vannak, szóval nem zavaró.

A könyvekkel annyi tapasztalatom van, hogy idővel majd feltűnik az embereknek, nekem, a legtöbb olvasás a könyvemen az 207, úgyhogy értem el vele sikereket, lehet azért van mert nem elég jó a történet, lehet, hogy több részt kellene írnom...Az amúgy, hogy mennyire lesz felkapott a könyved, szerintem a követőktől is függ.

Ha esetleg elküldenéd a könyved, én nagyon szívesen elolvasnám :)

2020. ápr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Az én "könyvem" eleinte nem olvasták sokan, kellett legalább 1 hónap, hogy rá találjanak. Most már 220 nézetség van rajta.



Nekem wattpadon, elég jó sztorikat szokott feldobni.



Az alkalmazás is jó, nincs sok reklám és rengeteg történet van fent.



Ha gondolod elküldheted a könyved, szívesen elolvasnám.

2020. máj. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, néha szoktam. De inkább írok Wattpadra. :)
2020. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
92%

Én csak annyit tudok mondani, hogy folytasd, és majd jönnek az olvasók :D Fanfiction-ök esetében annyi az előny, hogy aki szereti a témát, rá fog keresni, ergo nagyobb az esély rá, hogy valaki elolvassa. Ha saját könyvet írsz, akkor ugye bonyolultabb a helyzet, de, ha jó a sztori, el fogják olvasni előbb-utóbb. Attól is függ a dolog, hogy hány fejezet van fenn - ha pl. csak 1, lehet, hogy az a 4 ember, aki látta, hogy fenn van, bele sem kezd, mert rengeteg sztori végzi úgy, hogy a komolytalan "író" kirakja az első fejezetet (ami általában rémes minőségű), aztán otthagyja az egészet és rá sem néz többet - akkor meg minek kezdjen bele? Három fejezet után már több rá az esély.

Vagy talán ügyesebben kéne besorolnod - megfelelőek a hashtagek? A borító? Nyilván nem arról kell megítélni egy könyvet, de igenis számít, és eldöntheti, hogy végső soron beleolvasol-e, vagy sem. A leírást is érdemes többször átnézni - téged megfogna a sztori ezt olvasva? Most így hirtelen ezekre tudok gondolni, de, ha belinkeled a sztorid, szívesen ránézek - ha ezen dolgok egyikével sincs gond, akkor ne aggódj, jönni fognak az olvasók, csak ki kell várni :3

A véleményem a wattpadról pedig mindössze annyi, hogy én magát az oldalt szeretem, egyszerűen kezelhető - mind írónak, mind olvasónak - és látványos, csak győzni kell kikerülni a sok hülyét, aki beszabadul oda... :D

2020. máj. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!