Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha ti írnátok egy könyvet...

Ha ti írnátok egy könyvet milyen típusú lenne (pl. :krimi) mi lenne a cime, a borítója és a szereplői?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 7. 13:22
 1/6 Barackoshányás ***** válasza:
82%
Ha leírom, lekoppintod és saját neved alatt kiadod?
2020. ápr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fantasy lenne. "Rémvadász" lenne a címe, a borítóján a főszereplő sziluettje látszódna feketén, ahogy oldalt áll és egy kardot emel az ég felé (a főszereplő csak válltól felfelé látszódna), a háttérben egy erdő sziluettje lenne, a borító hátterének színe pedig alul zöld lenne, és ahogy halad a kép felfele, a zöld is úgy halványulna (nemtudom érthető-e, én így képzeltem el xD)

A főszereplő egy beképzelt tuskó lenne akit csak a saját gazdagsága és hírneve hajt, lenne egy jó barátja, akit bátyjaként szeret és akivel együtt próbálnak híresek lenni, aminek az lesz a vége, hogy mindenki megutálja őket. A főszereplő anyja egy vallási fanatikus papnő lenne, aki mindig meg akarja majd téríteni a fiát, ja, meg lenne benne egy őrült kb. 300 éves sorozatgyilkos zombi.

2020. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nyugi barack hányás nem csak érdekelne
2020. ápr. 7. 14:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg több történetet is írok, amiket ha kész lesznek mindenképp szeretnék kiadatni.

Mindegyiknek fantasy lenne a műve, címeket nem írnék, a szereplők leírása meg túlságosan hosszú és talán unalmas lenne, ha nincs meg hozzá a történet. A borítókra van tervem, de biztosan nem én fogom megcsinálni, mert nem értek hozzá.

2020. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy görög mitológián alapuló fantasy lenne (van egy egyiptomos fantasym is, de azt nem merem leírni, mert jobban féltem és a görögös kicsit gagyibb).

Nem lenne 100%-ban mitológia és történelem hű, mivel akarok magamnak is egy kis szabadságot adni, illetve az egész egy Xena-fanfikciónak indult, amikor még volt hír róla, hogy rebootolják és elgondolkodtam rajta, hogy én hogyan írnám át és mit tartanék meg a régiből.


Szóval a történet a trójai háború alatt kezdődne, de az fő események már utána játszódnának. A főhős (eredetileg lányban gondolkodtam, de ez még nincs eldöntve) egy trójai földműves férfi és egy odatelepült krétai asszony gyereke lenne. A görög katonák megölik a családját, őt pedig elfogják és rabszolgaként tartják. Később Pürrhosz, Akhilleusz fia, vonzónak találja a benne tomboló vadságot és úgy dönt, hogy kiképzi katonájának. Pürrhosz "igazságot" szolgáltat a főhőst ért veszteségért, hogy így elnyerje a bizalmát és egy ideig tényleg jó katonája lesz neki. Pürrhosz hataloméhes és egyre több vér fog tapadni a kezéhez.

A sztori lényege persze az, hogy a főszereplő a görögök és ami még fontosabb, a görög istenek ellen forduljon. Jó, ezért részben ezek isteni cselszövések is lesznek, de elvezetik majd őt Akhilleusz különleges erejű fegyvereihez, a kardjához és a pajzsához. A kardjával isteneket is megsebzi, a pajzs pedig Zeusz villámait is feltartóztatja.

Miután megszerzi őket, először megöli Pürrhoszt, utána háborút robbant ki az istenek ellen.


Borítónak én a kardot tudnám elképzelni a pajzsra fektetve vagy valami hasonlós klisé dolog. Még ezen soha nem gondolkodtam.


A címe sem túl eredeti még: Az utolsó trójai vagy Az istenölő legendája. Bár mivel én sorozatban gondolkodok, a sorozat címének jobban tetszene, mint egy könyv címének. :D

2020. ápr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én biztos sci-fit írnék, mert azt is szoktam olvasni. :)
2020. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!