Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak én tartom túlértékeltnek...

Csak én tartom túlértékeltnek a Harry Pottert?

Figyelt kérdés

Ősi, első generációs HP fan vagyok. Amikor elkezdtem olvasni, még nem volt megírva minden könyv, várni kellett rá, ahogyan a 8 film sem volt még kész. Ezt csak azért írom, hogy elég régóta ismerem a sorozatot.


Úgy gondolom azonban, hogy irreálisan magasra tették a lécet Harry Potterrel és barátaival kapcsolatban. Idézgetik, hogy milyen tanulságai vannak, ami azért is érdekes, mert nekem olvasás közben sosem tűnt fel, hogy abban van tanulság. Sosem volt rám hatással az a könyv, egyszerűen szórakoztató irodalomként tekintettem, és tekintek rá. Persze elismerem, vannak jó idézezek belőle.

A tartalmat illetően tele van töltelékrészekkel, unalmasok azok a részei, ahol Harry a Weasley családnál nyaral. Az előzmény részek nem jöttek be, nincs bennük fantázia, unalmas. A 2. rész anyagilag sem hozott annyit a készítőknek, mint kellene.


Szóval nem értem ezt a nagy HP lázt. A 2000-es években jó volt, főleg a fiataloknak, viszont most már nagyon erőltetett.


A Dragon Ball 20 év után visszatért a "Super" szériával, és bombajó, a varázsvilágból viszont egyre jobban úgy érzem, hogy kinövök..


2020. ápr. 25. 10:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, vannak, akik annak tartják.
2020. ápr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
41%

Ez csak a te véleményed. Nekem 19 év után is a kedvencem. 🥰

Szerintem meg a Star Wars-ot rontották el úgy, ahogy csak lehet. De hát, kellett valami a mostani generációnak is.

2020. ápr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

A Star Wars meg rosszabb... Az ébredő erőig láttam (azt moziban) a többit nem ismerem.


Borzalmasan rossz sorozat. Egysedül a 3. rész volt az, ami elmegy.


A Star Warst már a 70-es években be kellett volna fejezni.

2020. ápr. 25. 10:37
 4/25 anonim ***** válasza:
21%
Ízlések és pofonok. Miért hiszed azt, hogy nálad van az egyetemes igazság?
2020. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Azért, mert a HP már nagyon elfáradt. Minden anyag, ami jön vele kapcsolatban, már sablonos, unalmas, erőltetett. Nincs benne fantázia. Az elátkozott gyermeket pl. egy rajongó is meg tudta volna írni. Sőt, állítom, hogy egy jó fantáziával rendelkező, tehetséges HP fan jobb előzmény storykat írt volna. A HP-t frissíteni kellene, az írónő azonban nem hajlandó sem folytatásra, sem pedig Remake-re. Helyette ad valamit, ami kapcsolódik a varázsvilághoz, de az már nem ugyanaz, amit én, első generációs HP fanként kaptam a 2000-es években.


Tehát indokolatlan A bölcsek köve 100 féle kiadása. Látszik, hogy erőltetik. A magyar kiadó még arra sem hajlndó, hogy új fordítást készítsen hozzá, hanem ugyanazokat adja ki úgy, hogy cserélgeti a borítót. Ez nem oké szerintem, és egyértelmű, hogy itt nem arról van szó, hogy kedvezni akarnak a fanoknak, hanem ez egy könnyű pénzkeresési lehetőség.


Gondolom lesznek még különkiadások, ahol lecserélik a borítót, és kiadják ugyanazt a szöveget.

2020. ápr. 25. 12:50
 6/25 anonim ***** válasza:
76%
Én a kánont szeretem, a hét részt, és az ahhoz tartozó kiegészítő könyveket. Azzal tisztában vagyok, hogy a Legendás állatok még egy bőr, de nekem, mint rajongónak, az tökéletes, hogy megtudjuk, milyen varázslóiskolák vannak még viágszerte, milyen más bestiák, stb. Világépítés, mint a Dragon Lance könyvekben, amiket a Dungeon & Dragons világára írtak.
2020. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#6


Pont ezért tart ott a sorozat ahol, mert neked, meg a többi rajongónak ez tökéletes, amit én igénytelenségnek tartok. A varázsvilág építését meg lehetett volna oldani bőrlehúzás nélkül is. Hiába, a HP is már csak a pénzről szól.


Remélem, jön majd valami más helyette, ami értelmesebb.

2020. ápr. 25. 13:40
 8/25 anonim ***** válasza:
31%
Csakhogy nem te vagy az emberiség etalonja. Hogy neked valami nem tetszik, abból semmilyen téren nem következik hogy ne tetszhetne akárki másnak.
2020. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Attól függetlenül az egész túlértékelt. 1000-szer jobb könyvek vannak a világon mint a HP.


De nem kell velem egyetérteni.

2020. ápr. 25. 14:05
 10/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem is, mivel a tied is csak egy vélemény a sok közül, nem tény.
2020. ápr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!