Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A tűz és jég dala/ Trónok...

A tűz és jég dala/ Trónok harca 1. könyv. Miért gondolta ezt Sansa, Beric Dondarrionról?

Figyelt kérdés

„Beric Dondarrion is elég jó képű volt, de rettenetesen öreg, majdnem 22 éves.”

Nem hiszem, hogy félrefordítás lenne. Vagy a 22 éves korához képest nézett ki rettentően öregnek? Nekem ebből a megfogalmazásból úgy jön le, hogy alapvetően a 22 éves kor számít már öregnek.



2020. ápr. 28. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első könyvben 12-13 éves, az ő szemszögéből 22 éves férfi már öreg.
2020. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól jött le.
2020. ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sansa az első könyvben 11 éves, ilyen korban természetes, ha valakit 22 évesen már idősnek tart.

[link]

2020. ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát nekem kicsit fura mindenesetre. A 21 éves Renlyt például mégis gyönyörűnek tartotta. Akkor az apja korosztálya már félholt kategória? :D
2020. ápr. 28. 21:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

De Renly egy herceg, róla nem fog rosszat gondolni. És Bericet is jóképűnek tartja, csak öregnek.

Egyébként Ned sem olyan idős a könyvben, talán 35-36 éves?

2020. ápr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, 35 év körüli. Úgy van írva, hogy nem nézett ki többnek 35 évesnél. Csak Sansa mércéjéhez viszonyítva, ha egy 22 éves rettentően öreg, akkor egy 35 év körüli emberre nem tudom milyen jelzővel utalna. Erre akartam reflektálni. Szimplán csak zavart amikor ehhez a részhez értem. Kb. 3x is visszaolvastam, hogy tényleg ez van odaírva, vagy félreértettem/olvastam valamit, komolyan ezt gondolja Sansa?!

Tudtommal Renly is egy Lord, akár csak Beric. Nyilván nagyobb a befolyása, (lévén hogy a király testvére, nagyobb ház leszármazottja) de "papíron" egy tisztségbe tartoznak nem? A király fiai a hercegek, nem a testvérei.

2020. ápr. 29. 14:22
 7/11 anonim ***** válasza:

A király testvérei is hercegnek/hercegnőnek számítanak.

Robb királlyá választása után a testvéreire is használják a herceg/hercegnő jelzőket. Pl. a Frey, akit Aryával jegyeznek el az mondja Aryának (akiről nem tudja, hogy Arya), hogy egy hercegnő a jegyese

és a Reedek Branre is azt mondják, hogy ő a hercegük.


Ha Renly nem lenne herceg, akkor nem nagyon lenne később alapja királlyá nyilvánítani magát.

2020. ápr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

„A király testvérei is hercegnek/hercegnőnek számítanak.”

Utánanéztem, és ez nem teljesen így van. A király gyermekei számítanak alapvetően hercegeknek/hercegnőknek. Igaz a királynak jogában áll testvéreit is annak nyilvánítani, lásd Robb Stark esetében, de szerintem ez is csak inkább abban az esetben történhet, ha a királynak nincs még utódja, vagy a háború kellős közepén áll és kitudja mit hoz számára a holnap.. (amolyan elővigyázatosság).

Robert nem nevezte ki a testvéreit hercegeknek, Renly és Stannis is "csak" lord volt. Renly, bátyja halála után egyből királynak nyilvánította magát, amiben elsősorban csak a Tyrellek támogattak.

Bővebben itt: [link]

2020. ápr. 29. 20:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor valószínű rosszul emlékeztem, mert a Targaryenek esetében gyakran használják a herceg/hercegnő megnevezést, nem csak a király gyerekeire.

Ahogy a Martelleknél is Oberyn is herceg, pedig Doran testvére és nem a gyereke.

Bár szerintem így is hercegnek számítanak, csak mivel lordok is, így ezt a megnevezést preferálják.

2020. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
A Martelleket azért hívják mind hercegnek vagy hercegnőnek mert volt egy ilyen megállapodás amikor sikeresen meghódították Dorne-t. Illetve ez még mindig a középkor, amikor eléggé ritka az amikor valaki 80 év körüli életkort megéri.Meg ahogy mondták már, Sansa 11, hozzá képest egy húszon éves lovag már öreg.
2020. máj. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!