Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan írjak könnyebben...

Hogyan írjak könnyebben tabutémákról is?

Figyelt kérdés

Amatőr/hobbi író vagyok, erős önkritikával.

Eddig csak a családom és a barátaim körében osztogattam a megírt könyveim, amikről tudom, hogy nem olyanok amilyenre valóban szerettem volna.

Van bennem egy erős gát a tabutémák felé, mint a gyilkosságok, az erőszak, a szexualitás és társai. Ha rossz példa, ha nem vegyük alapul a Trónok harcát, amiben aztán tényleg minden IS van.


Kicsit úgy érzem, hogy én azoknak írok akik az én kezemből átadva olvasni fogják, ehhez mérten próbálom olyanra megírni, hogy senkinek ne tiporjak a lelkébe nehéz dolgokkal. A családunk sokrétű, sok rossz dolog történt, volt rendőrgyilkosság, volt erőszak, vannak vallásosok stb, így bármit írok próbálom ezeket a témákat mindenhogyan kikerülni, hogy mindenki számára megfelelő lehessen, de így tudom, hogy soha sem lesz az igazi.


Úgy kellene írni, mintha csak és kizárólag magamnak írnám? Nehéz elengedni ezeket a gátlásokat.

Amennyiben a rossz bűnhődik, úgy jóvátevődik benne a leírt kegyetlenség?


Ti hogyan gondoljátok?



2020. máj. 3. 15:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy miért hozza fel mindenki a Trónok harcát. A könyvben egyáltalán nincs előtérbe helyezve és részletezve a kegyetlenkedés, max annyira, mintha egy történelemkönyvben olvasnál róla. Na mindegy.


A kegyetlenkedés nem akkor tevődik jóvá, ha a rossz bűnhődik, hanem ha nem öncélú, olvasót sokkolni akaró benne a kegyetlenség. Ennek van egy módja, pl. nem erre építed a történeted, ugyanakkor lényegtelen sem lehet. Meg kell találni az egyensúlyt és azt elsősorban, hogy mi az üzeneted az erőszakkal.

Most visszatérve a Trónok harcával, Martin őshippi, abszolút háborúellenes, amikor behívót kapott, hogy mennie kell Vietnámba, akkor válaszul az egyik háborúellenes novelláját küldte el. Az összes története arról szól, hogy az erőszak és gyilkosság mindig újabb erőszakot és gyilkosságot eredményez csak. Ez egy soha véget nem érő folyamat, az ő történeteiben a "rossz" halála sem megoldás, hiszen ugyanúgy újabb konfliktust és háborút hoz.

(Ezt tolta el a sorozat a legjobban: egy karakter halála a korábbi évadokban soha nem a megoldás volt a problémákra, hanem újabb problémákat eredményezett. Az 5. évadtól öncélúvá vált, onnantól ha valaki meghalt, az vagy azért volt, hogy sokkolják a nézőt vagy lezárjanak egy plotot, amivel nem volt kedvük foglalkozni.)

Szóval megközelítheted így is, hogy az erőszak erőszakot fog szülni mindig és ez miért rossz (vagy jó?).


Vagy gondolkodj el azon, hogy számodra miért tabu téma és írd úgy meg a történeteidet, ahogy te látod az erőszak és kegyetlenség működését a világban.


Vagy akkor ne írj róla. Nem tudom, hogy melyik az egyszerű.


Ha a családodban ennyi rossz történt, akkor érdemes velük leülni beszélgetni, hogy ők hogyan látják ezt az egészet és milyen hatással volt rájuk.

Az írásod üzenete a lényeg és nem az, hogy erőszakról írsz vagy a rossz ember a végén elnyeri méltó büntetését.

Ja és mindenkinek megfelelni soha nem fogsz. Ezt jobb ha elfogadod. Mindig lesznek, akik utálni fogják vagy kritizálni, mert nem mind ugyanúgy gondolkodunk. Ez akkor is érvényes, ha csak pg-12 könyveket írnál.

2020. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!