Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasnátok egy ilyen könyvet?

ASegélyember kérdése:

Olvasnátok egy ilyen könyvet?

Figyelt kérdés
Arról szól, hogy a főszereplő kómába esik, és egy külön világba csöppen, ahol tulajdonképpen csak komába esett emberek vannak, akik várják a sorsukat ami vagy élet vagy halál. Értik egymas beszedét, hiszen amikor bejutnak ebbe a komavilágba autómatikusan "rögzül". Több mindenről szol még, de csak ennyit irnék inkább róla.

2020. máj. 17. 20:24
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
44%
Ez eddig dögunalom.
2020. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Nem tudom csak nem igazan merem az egeszet leirni max privátba
2020. máj. 17. 20:43
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Az alapötlet szerintem érdekes, szeretem az ilyen elvont történeteket. De azt nem értem, mi "rögzül" automatikusan.


HA igényesen lenne megírva, klisék nélkül, akkor valószínűleg egy könnyed, kikapcsolódó olvasmány lehetne belőle.


De miért kérsz itt tanácsot? Befutni úgysem fogsz vele, ahhoz nem hogy egy jó ötlet, de egy jól megírt könyv sem elég önmagában. Ha meg magadnak írod, akkor nem mindegy, ki mit gondol?

Csak kíváncsi vagyok.

2020. máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Nem akarok selejtet írni, hogy feleslegesen forditsak időt egy rossz ötletre.
2020. máj. 17. 21:23
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

És akkor két vadidegen a gyakorikérdéseken döntse el a történetedről három (!) sor alapján, hogy selejt-e? Ha nem azért írnál, mert örömöd leled benne, hanem be akarsz futni, akkor mondanám azt, hogy hagyd, ha viszont szeretsz írni, akkor írd.


Mint leírtam, nem rossz alapgondolat, de nem is találod fel vele a spanyolviaszt.

2020. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
11%
Sajnos igaza van az elsőnek: ez így felvezetve dögunalom. Ugyanis egy helyzetet látunk, amiben egy neve/neme/kora-nincs főszereplő semmi mást nem tesz, csak vár, esetleg kommunikál a többi ugyancsak passzivitásra ítélt szerencsétlennel. Mit cselekszik, mi a feladata, mik a lehetőségei, ez itt a kérdés. Mert ha csak várja, hogy tőle független erők eldöntsék a sorsát, miközben sodródik, mint megboldogult aranyhal a vécécsatornában, akkor nincs miért izgulni érte.
2020. máj. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen találkozik a szintén kómában lévő apjával meg más emberekkel, amik visszatérnek vagy esetleg örökké elvesznek azaz meghalnak.
2020. máj. 18. 04:05
 8/42 anonim ***** válasza:
52%
Én ezt valami megható drámaként tudnám elképzelni, mondjuk hogy a főszereplő beszélget ezekkel az emberekkel akik kómában vannak, és mind elmesélnek neki egy végtelenül szép és drámai történetet az életükből, ami hatására megszereti őket, csakhogy a történetük végére mind meghalnának. Vagy a főszereplő azáltal segíti őket vissza az életbe, hogy a kómában lévőket kéri, ragaszkodjanak a szeretteikhez, emlékezzen rájuk és idézze fel a szép dolgokat amiket velük élt át, és így mesélne el mindenki egy szép vagy egy tragikus történetet magáról. Csak ötletelek. Ha jól van megírva, akkor akár le is kötheti az olvasó figyelmét, de izgalmas biztos nem lesz.
2020. máj. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Igazából ott ő is ráébred arra, hogy szép az élet annak ellenére, amik történtek vele. Hiába,én csak megpróbálkozok azzal hogy izgi legyen, én mindig optimistán állok a dolgokhoz pedig tudom hogy nehéz megfelelni az elvárásoknak. Mindet ugy írom, mintha egyszer ki tudnám adni, mer hát ki tudja, hátha. Majd végső ellenőrzésnek odaadom a volt irodalomtanáromnak ő majd megmondja a tuti eddig mindet ő olvasta, küldött hasznos dolgokat is.
2020. máj. 18. 08:54
 10/42 anonim ***** válasza:
52%

#8 vagyok.

Nem muszáj minden könyvnek izgalmasnak lennie :) Vegyük pl. Linn Ullmann könyveit, ő is tök hétköznapi dolgokról ír, semmi izgalmas nincs a könyveiben, a fogalmazásmódjával mégis úgy meg tudja ragadni az olvasó figyelmét, hogy képtelen voltam letenni a könyveit.

2020. máj. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!