Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok ezekről, hogy...

Mit gondoltok ezekről, hogy dramione, snamione, ésatöbbi, tehát Hermionét összehozni szereplőkkel, akikkel "valójában" nem is jött össze?

Figyelt kérdés

Most én vagyok nagyon földhözragadt, vagy ez mások szerint is értelmetlen? Pláne még ilyen neveket is kitalálni rá...?

(Ha van itt olyan ember, aki nem tudja: Hermione a Harry Potter-sorozat szereplője:) )



2020. máj. 21. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem őket, hogy bizonyos szereplőket szeretnének másokkal is látni. Velem is megesett már ilyen. 🤭


Bár számomra Hermione (csak a filmek alapján, könyvet nem olvastam) elképzelhetetlen más valaki oldalán, valahogy nem érzem olyannak a személyiségét.


Egyedül Harryvel tudnám elképzelni, esetleg egy másik lánnyal, de nem a HP-s szereplőkkel.

2020. máj. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges ezen fennakadni - minden fandomban így megy ez már a Star Trek óta.


A Snamione persze gusztustalan, ahogy minden más pedofil ship is (HP-n belül pl. Snarry is ilyen), de sajnos ezek is léteznek.


A nevek pedig nem logikátlanok: a két szereplő nevét szokás összevonni. (A pitonos shipnevek magyar szemmel furcsának tűnhetnek, de csak azért vannak így, mert az eredetiben Pitont Snape-nek hívják). Rövidítenek, hogy ne kelljen mindig kiírni, hogy "Draco x Hermione" vagy "Draco/Hermione" - a Dramione rövid és lényegretörő.

2020. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Darmione a tipikus Rómeó&Júlia kapcsolat, kicsit a pitonos is beleillik ebbe, s ez a felállás kedvelt az emberek körében.
2020. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbtől nekem is hidegrázásom van. Jót is lehet kihozni az ilyen fanficekből, de a legtöbb egy hibáktól hemzsegő nyáltenger.
2020. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, hogy Malfoy-t és Hermione-t miért akarja összehozni... De még mindig jobb mint a Piton Harry párosítás, ami azért igen betetges
2020. máj. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményeket! :) Az az igazság, hogy én most először találkoztam ilyesmivel, és azért lepődtem meg :)

(A Snarry-dologgal pedig bár ne találkoztam volna most se... :'D)

2020. máj. 22. 15:49
 7/9 anonim válasza:
31%
Szerintem is értelmetlen. Minek? Lehet jó fanfiction-t írni, de szerintem akkor az induljon ki az eredeti storyból. Nagyon nem tetszik a dramione :D
2020. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
én is láttam ilyen fanficeket, de el is kerülöm őket... már a téma jelöli azt is, hogy milyen minőségre lehet számítani... az az író, aki értékes irományt akar kiadni a kezei közül, nem alacsonyodik le az ilyen tini hormonoktól tomboló, shippelős "művek" írására.
2020. jún. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy másik univerzumban simán lehet, hogy éppen ezek az itt shinek titulált párok lettek megírva :) A gondolatok határa végtelen, ahogy az ízléseké is.

Neked lehet ízlik a pacal, valaki meg simán hányni tudna tőle.

A szereplők párosítása is hasonló.

Ugyanúgy ahogy az életben is vannak olyan párok, akik sokak szerint nem illenek össze, mégis jól érzik magukat együtt. Itt meg ezek csak gondolatok, amit valakik papírra vetettek.

Ha neked nem tetszik nem olvasod el.

Bár azért véleményt jobb, ha olyan dologról mondasz amit már próbáltál megismerni.

7-es pont az a fanfiction lényege, hogy úgy alakítja a sztori egynémely szálát, ahogyan a fan akarja látni. Felhasznál minden olyat ami neki tetszik, és sztorivá szövi, és elmeséli másnak is, akit az éppen érdekel.

8-as akkor te csak történelmi leírásokat és utikönyveket olvasol ugye??

Mert bár egy regény, egy sci-fi is esetlegesen saját karakterekkel van leírva, de akkor is csak FIKCIÓ!

Ahogy a fanfiction is, ami csak annyiban tér el, hogy már egy más által elképzelt világ szereplőit állítják más helyzetbe, egy más világba.

Lehet hogy soknak a szintje nem éri el azt az elvárást, ami az eredeti műnél megvan, de azoknak akik ezeket megírják, egy alternatív világot mutat meg. Kézelőerő, munka és kitartás van benne. Sőt, vannak ott értékes gyöngyszemek is. Egy író sem a csúcson kezdte, mindenki fejlődhet, ha tesz érte, és sokaknak megvan a tehetségük hozzá. Vannak akiknek ez csak kikapcsolódás, de vannak olyanok akik ezáltal fejlődve, egyszer még olyan világokat tárnak elénk, amik a saját képzeletük vetít eléjük.

2020. dec. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!