Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az olvasás miért van úgy...

Az olvasás miért van úgy túlistenitve?

Figyelt kérdés
Én szeretek olvasni meg azt is megértem , hogy kevesebben olvasnak, de akik igen azoknak egy része túlzásba viszi. pl több könyves csoportban is benne vagyok és ott mesélik a sztorikat hogy, felnőttként egész éjjel olvasott aztán elkésett a munkahelyéről kétszer is , és majdnem kirúgták de megérte... Meg 500-600 oldalakat el kell olvasniuk naponta Kérdem én minek? mii értelme átrohanni a könyvön? aki mindennap 500 oldalt elolvas az eleve egy időmilliomos , 2 meg sem fogja érteni a szereplők érzéseit , a cselekményt stb. Vagy ott van az amikor egy srác olvasott órán és megbüntette a tanár. Erre is jöttek a felháborodott kommentek , hogy miért büntetik meg az olvasó gyereket, így is alig vagyunk már stb NEm is az volt a lényeg hogy nem figyelt oda órán és mással foglalkozott. Nem, hogy olvasott, mert azt lehet bármi helyett.. NA summa summárum, én úgy gondolom jó az olvasás és fontos , de úgyanúgy túlzásba lehet vinni mint bármi mást, ezért ebben is mértéket kell tartani, és nem ment fel más cselekedetek alól csak mert kevesebbet olvas manapság az emberek egy része..

2020. máj. 21. 23:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Nincs túlistenítve.

Sőt, ha a nagy átlagot megnézed, a társadalom nagyon nagy többsége akkor olvasott utoljára könyvet, amikor az az iskolában kötelező volt. De ne csak a szépirodalomról beszéljünk: sokan - tényleg meglepően sokan - még egy újságcikket sem hajlandók elolvasni. Csak egy kis réteg az, amire a rendszeres olvasás a jellemző.

Az, hogy van, amit az emberek indokolatlanul magasra helyeznek az értékrendjükben, az minden rétegben előfordul. Hány olyan fiatal (sőt, nem csak fiatal) van, akik a teljes életüket elszúrják csak azért, mert szeretnek bizonyos alkoholos italoknak hódolni. Hány olyan van, aki inkább elszúrjaa tanulmányait, csak tudjon napi 6 órát valami lődözős játékkal játszani.

Minden téren előfordul, hogy valaki túlzásokba esik. Csak azért nem mindegy, hogy mit veszít vele, és milyen áron. Még mindig jobb, ha valaki a könyvek rabja, mint ha az etil-alkoholé. Meg mellékesen megjegyezném: az, ha valaki esténként 4-5 órát tévét néz, abban nincs semmi megdöbbentő. De ha 4-5 órát olvas, akkor már jönnek az ehhez hasonló felháborodott/számonkérő kérdések.

A túlzásokra pedig te is hajlamos vagy. Csak más szemszögből nézve. Próbálj kicsit kevésbé egocentrikusan gondolkozni! Az emberek különbözőek. Lehet, hogy neked lassan, komótosan kell olvasnod ahhoz, hogy átéld az eseményeket. Másnak meg lehet, hogy megy ez gyorsabban is. Attól, hogy valamit nem értesz, még nem biztos, hogy más sem értheti. Azt pedig - rajtad kívül - senki nem állította, hogy az olvasás - vagy akármi más - minden mást lényegtelenné tenne az életben. Bár halkan tenném hozzá, hogy a körülmények ismerete nélkül nem lehet hitelesen emgítélni egy élethelyzetet. Én egyáltalán nem vagyok egy könyvmoly, de volt olyan állásom, aminél még egy ponyva kiolvasása is többet ért volna.

2020. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Sunshinedoll ***** válasza:
83%

Szerintem nincs túlistenítve és túlzásokba se nagyon lehet vele esni. Nyilván, ha valakinek a hétköznapi kötelessége, munkája vagy a családja bánja, akkor az kellemetlen, de ez nem az olvasás hibája, hanem az adott egyéné, mert nem jó az ítélőképessége. Megjegyzem, gyerek koromban én is hajnalokba nyúlóan olvastam, főleg hétvégén, most már sajnos felnőttként több dolgom és kevesebb szabadidőm van, örülök, ha esténként 1-2 órát olvasásra tudok szánni.

Az is fontos, hogy nem mindenki olvas ugyanolyan tempóban, aki sokat olvas, azoknál egyáltalán nem ritka, hogy gyorsan olvas mégis megérti a cselekményt, de van, aki szereti lassabban emészteni a történetet. És ez nem is intelligencia kérdése, egyszerűen csak ki milyen típus. Gimiben az egyik szobatársam magában motyogva olvasott, a másik pedig olyan sebességgel rágta át magát a könyveken, hogy el se hittük, és amúgy mindkettő okos, intelligens lány volt, csak egyszerűen máshogy szerettek ill. tudtak hatékonyan olvasni.

2020. máj. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Elolvastad a leírást is? Aszerint válaszolj kérlek. HA valaki már a munkahelyét veszélyezteti a könyvek miatt az bizony komoly függőség, és nincs benne semmi tisztelendő. Néha néha lehet olvasni egész nap , de akinek ebből az az élete mindennap ott azért baj van úgyanúgy mintha mondjuk játékfüggő lenne. Az olvasás jó de jóból is megárt a sok ahogy a mondás is tartja.
2020. máj. 22. 09:43
 4/19 Sunshinedoll ***** válasza:
66%
Hol írtam, hogy tisztelendő az, ha valaki az olvasás miatt veszélyezteti a munkahelyét vagy a családját?
2020. máj. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

De sajnos kicsit túl magas piedesztálra van emelve ez a téma a társadalom egyes rétegeiben, mintha nem lehetne ezzel túlzásba esni. Pedig de , lehet.

Ottvan a gyűjtgetés témája is. Sokaknak több elolvasatlan könyvük is van , de csak rendelnek hetente 8-10 könyvet mert jó lesz az.

2020. máj. 22. 09:47
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem te írtad , hanem én? elolvastad miről szól a kérdés?
2020. máj. 22. 09:47
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem az olvasással van a baj, ezt le is írtam párszor . Nem kell túlzásokba esni. Egy szóval nem írtam , hogy baj ha olvas valaki.
2020. máj. 22. 09:50
 8/19 A kérdező kommentje:
Kicsit ez a végletekben gondolkodás téma dűhít fel. Lehet olvasni mértékkel os , de ha túlzásba viszi az sem jobb más függőségeknél. (bár sok más témakörrel is ez van , a sporttal kapcsolatban is egyesek azt hiszik élsportolók, és nagyon túlzásba viszi a kondis csoportokat is mondjuk)
2020. máj. 22. 09:55
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, de rosszul vagyok én is az Isten tudatuktól, én már inkább meg se említem, hogy szoktam olvasni, mert már gáznak szamkt az ilyen hülyék miatt.
2020. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
ÉN szeretek olvasni, sőt heti 1-2 könyvet el is olvasok általánosságban(kb 600-800 oldal hetente), de ez kicsit soknak tűnik nekem is. Napi 1-2 óra számitógépes játékért megköveznek, de ha 10-et olvasol naponta azzal nincs baj? :D
2020. máj. 22. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!