Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az igazi Harry Potter rajongók...

Az igazi Harry Potter rajongók örülnek-e az új részeknek?

Figyelt kérdés

Egyik facebookos csoportban indult egy beszélgetés a témában, ott a többség nemet mondott, néhányan viszont azzal érveltek, hogy csak azok szeretik a Hp-t, akik mindent szeretnek, az új dolgokat is.


Én úgy gondolom, hogy a kettő egy elég különböző mértékű rajongás, de mind a kettőnek megvan a maga létjogosultsága.


Az "A" típusú igazi rajongók a régi könyveket szeretik, olyan szinten, hogy nem képesek egy-egy tíz év távlatában felbukkanó, a korábbi történeteket sokszor felrúgó sztorikat az eredeti történethez hozzákapcsolni. Nekik ez a korábban felépített világ meggyalázásával ér fel, és mivel nagyon szeretik azt, inkább fájdalmasak számukra ezek az újdonságok.


A "B" típusú rajongók pedig magát a világot szeretik nagyon, a hangulatát, és nekik tulajdonképpen mindegy, hogy az új történet ellentmond a réginek. Egyszerűen szeretnek elmélyedni benne, örülnek, hogy van folytatás, mert felidézi bennük a régi dolgokat.



2020. máj. 24. 21:17
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ha rajongó vagy, az nem egyenlő azzal, hogy tekintet nélkül imádsz mindent, amit eléd tesznek. Ha J.K. Rowling egy tál szart tesz le elém és közli velem, hogy ez a HP új fejezete akkor kiröhögöm és megmondom, hogy egy szar és nem behabzsolom. Ha szeretsz valamit, szeretnéd, hogy jobb legyen..vagy legalább is megtartsa a szintet, amit eddig hozott. Ehhez pedig kritika kell. És bocsásson meg mindenki, akinek tetszenek az új HP dolgok, de talán az első Legendás Állatok kivételével minden új rész szar volt. A Cursed Child és a Grindelwald bűntettei egyszerűen gyalázatosak, szembe mennek az eredeti történettel, az eredeti VILÁGGAL, már lefektetett szabályokat rúgnak fel a semmi miatt, karaktereket tesznek tönkre.

Nincs bajom azzal, hogy ki akarják bővíteni a varázslóvilágot. Imádom a HP-t és az univerzumot, a hangulatot, a nosztalgiát és pont ezért nem tudok szótlanul bólogatva elmenni az új részek mellett.

2020. máj. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Ennyiből nem állapítható meg.
2020. máj. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a Harry Potter-sorozat kb. annyira áll stabil alapokon, mint a Star Wars (magyarán az alapkánon is tele van ellentmondással és logikátlansággal), innentől kezdve olyan nagyon nem izgat, miket toldanak hozzá.
2020. máj. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"csak azok szeretik a Hp-t, akik mindent szeretnek, az új dolgokat is."

Ez az egyik legkárosabb mentalitás, amit egy rajongó mutathat.

Ha valaki valóban szeret valamit, akkor a kevésbé jó részeket kritikával illeti, nem elfogad minden, csak mert ott volt a film elején a lógó.

Szerintem van potenciál az új sorozatban, de nagyon logikátlanul lett összeírva (főleg a második rész), és jobban örültem volna, ha elszakadunk Harry történetétől és attól függetlenül kezdenek új sztorikat kitalálni.

2020. máj. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem folytatás helyett a múltat kéne bemutatni jobban. Egy könyv a Tekergők korából vagy Voldemort az iskolai éveiben, nagyon jót ki lehetne hozni belőle, de valamiért senki nem akarja megírni.
2020. máj. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5: az a baj, hogy önmagában Dumbledore fiatalkora, az elsőö varázslóháború, Göthe élete és a különnöző országok varásvilága is érdekes lenne,csak ezt mind egybe akarják megírni. Voldemort előzménytörténete (amit am bele akarnak tenni a Legendásba) is valószínűleg tele lenne értelmetlen előreutalásokkal egy jobb sorozatra (HP), hülye csavarokkal (IGAZÁBÓL Voldi aszexuális volt uwu) és egymásba ütköző szálakkal.
2020. máj. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerettük meg, mert a maga kategóriájában szórakoztató és jó volt. Ergo ha adnak több vacak részt, akkor pont az nincs meg benne, ami miatt megszerettük. Ez ilyen egyszerű
2020. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Azokat és a szavazást is figyelembe véve, ebben nagyon egyetértünk :D
2020. máj. 28. 08:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A "csak azok szeretik a Hp-t, akik mindent szeretnek, az új dolgokat is" már inkább fanatizmus mint rajongás. Szerintem a rajongó nem ott kezdődik,hogy mindent lenyel és ész nélkül imád amit az író(nő) kisz*r magából. Sajnos sok film és sorozat is emiatt a mentalitás miatt él meg több részt/évadot. Kell az egészséges kritika.
2020. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!