Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van különbség a Szent Johanna...

Van különbség a Szent Johanna Gimi Kalauz és a Kalauz 2.0 között?

Figyelt kérdés
A marketing és könyvleírások alapján számomra nem volt egyértelmű, hogy Leiner Laura a Kalauz egy csupán új borítóval rendelkező változatát adta ki, vagy pedig a tartalmon is változtatott. Ha változtatott valamit, le tudnátok írni, hogy mit és mennyit, valamint, hogy megéri-e megvenni a Kalauz 2.0-t, ha a Kalauz már megvan.

2020. máj. 27. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem semmi nem változott. Én max. könyvtárból venném ki, ha annyira érdekel
2020. máj. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
93%
A tartalma annyiban változott, hogy például már nincsen a kimaradt jelenetek rész, a karakterek nincsenek lerajzolva, van egy jelenetek rész és sokkal több idézet van benne és azok is csoportosítva mintha a citatum.hu-t olvasnád. A kérdések és válaszok részben is van amit most is megválaszol másképp mert a válasza a Kalauzhoz képest azóta változott vagy már az elmúlt 10 évre tekint. Az érdekességek is bővültek. Van egy SZJG zenék rész is ahol ki van emelve a könyvekben elhangzó összes zene. A kínézet teljesen megváltozott, szóval nem csak a borító új, hanem a belseje is sokkal modernebb talán, ha ez a szó jó rá, és sokkal szinesebb az egész. Szerintem megéri megvenni, a tartalom és a kinézet miatt is, viszont én sajnálom, hogy már nincsenek a karakterek lerajzolva.
2020. máj. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Én megvettem és nekem sokkal jobban tetszett mint az első :)
2020. máj. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
második szerintem mindent leírt :)
2020. máj. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kimaradt jelenetek most már azért nincsenek benne, mert a sorozat új formájába belekerültek.


Egyébként nekem megvan az eredeti Kalauz és igazából számomra többnyire nem tetszenek a rajzok. Illetve hiányosnak is tartom azokat, mint pl. Reninek és Virágnak volt 2 vagy 3 korszaka is. Sokkal jobb lett volna időszakokra vagy korszakokra bontani. Virágnál kifejezetten fontosnak éreztem volna. Őszintén szólva jobb rajzolót is kértem volna fel hozzá.

2020. jún. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személy szerint a régi design sokkal jobban bejött. Tetszett, ahogy lerajzolták az összes szereplőt, - ehhez képest az új szériában csak 1-1 ábra van a nevük mellett.

De sajnos az új szériás környvek borítója is elég vérszegény. Az eredeti, hangulatos, már tényleg ikonikusnak számító design után a későbbi felhozatal eléggé hervasztó.

2020. szept. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Kalauz 2.0 sokkal bővebb. Ha nagyon érdekel megveheted, de szerinte egyszerűbb ha kikölcsönzöd könyvtárban és átlapozgatod jó egy kis nosztalgia.

Én is sajnálom, hogy nincsenek a szereplők lerajzolva.

Van benne: adatlap a szereplőkről, érdekességek, megfílmesítéssel való tájékoztatás, emlékezetes jelenetek mind a 8 kötetből, előszó utószó, Reni leve Corteznek részelt, díjak...


Ajánlom elolvasni:)

2022. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!