Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek jobbak az új...

Szerintetek jobbak az új Leiner Laura könyvek (Mindig Karácsony, IOV trilógia) a régieknél? (Bexi-sorozat, SZJG, Bábel...)

Figyelt kérdés

Ne kövezzetek le ezért.

Imádom Leiner Laurát. Viszont a mostani könyvei nem igazán a kedvenceim. Mintha régen sokkal jobb szövegeket írt volna. Mind közül a Bexi-sorozat a kedvencem. Valahogy már nem tudom az új könyveit olyan átéléssel olvasni, mint a régieket. Most kezdtem újra a Bexit, és ugyanolyan, mintha először ,,élném át" a könyvet. Viszont valahogy az újabb kötetekkel ez nincs így. Ez csak személyes vélemény. És ne utáljatok ezért, de én így gondolom.

Ti hogy vagytok ezzel?



2020. máj. 28. 16:24
A kérdező szavazást indított:
A régiek sokkal jobbak voltak.(SZJG, Bábel, Bexi)
Az újabbak (Mindig karácsony, IOV) mindent visznek!
Nekem mindegyik tetszett.
Semmi sem tetszett.
Ki aZ a LeInEr lAuRa???
99 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
mindegyik kiráááááááááááááály
2020. máj. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is sokkal jobban tetszettek a régei könyvei.
2020. máj. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most Laura megpróbált változtatni a stílusán, a könyvei mondanivalóján. Úgy értem, hogy az SzJG egy lány mindennapjairól szólt a gimiben, a Bexi egy énekes szerelmi története volt, a Bábelnek sem volt mélyebb mondanivalója, és aztán megírta az IOV-ot, ami azért más. Az a trilógia nem csak a szerelemről és a hasonlókról szól, hanem a gyászról is. A Mindig Karácsony-nak pedig a felépítése különbözik a többitől.


Őszintén szólva én nem tudnék dönteni. A régiekhez annyi emlék köt, az újak, pedig elgondolkodtatóak.

2020. máj. 29. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem mindegyik máshogyan jó. Nagyon szerettem/szeretem a régebbi könyveit is, de a Mindig karácsonnyal például már valahogy jobban tudtam azonosulni, mivel nem középiskolás korú emberkékről szólt. De kíváncsi vagyok, hogy a következő milyen lesz.🙃😊
2020. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Hát,az igaz,hogy nekem is a Bexi a kedvencem,a Bábel mellett, és éppen én is újra kezdtem olvasni Beka történetét....

De nekem az újabb könyvei is tetszenek, amelyiket olvastam, Bábel, IOV első két része...

2020. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Felnőtt szemmel nézve sokkal jobbak az újak, kevésbé sablonkaraktereket ír. Tiniszemmel nem tudom.
2020. máj. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
Mindegyiket nagyon szeretem, de a Mindig Karácsony szerintem nem lett olyan erős mint pl egy Bexi
2020. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is sokkal jobbak voltak a régiek, abból a szempontból, hogy jobban hozzám nőttek. Tartalmilag lehet, hogy jobb már egy IOV, komolyabb, de akkor sem tudta belőlem azt a rajongást kiváltani, mint a Bexi vagy az Szjg. Persze ez annak is lehet az oka, hogy azóta én is érettebb lettem, de ez a két sorozat mai napig a legnagyobb kedvencem. A Mindig karácsonyból pedig nem is maradt meg túl sok. Nem volt rossz, de nem feltétlenül mondanám, hogy jó volt. Szóval teljesen egyetértek veled
2020. jún. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
#8 felnőttél, ez van... nem szidni akarom Laurát, mert a maga műfajában nagyon jó, de egy idő után kinövi az ember.
2020. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
82%
Nekem mindegyik nagyon tetszett:)
2020. jún. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!