Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményeznétek az írásomat?...

Véleményeznétek az írásomat? Szerintetek érdemes folytatni?

Figyelt kérdés

Évek óta nem írtam semmit, de most belekezdtem egy fantasybe. Akinek van kedve hozzá, megtenné, hogy belenéz az első fejezetbe és leírja, hogy mit gondol róla?

[link]



2020. jún. 6. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem annyira az én stílusom ez a varázslósulis dolog, de egész jó. Az elején még kicsit döcögősen indult, de aztán lendületesebbé vált, a vége felé már egyre jobban lekötött.

Viszont hiányoltam belőle a leírást. Gen külsejéről pl annyit tudunk hogy zöldszemű és fekete hajú. Azt nem mindenki rakja össze, hogy ha a hugának göndör haja van akkor neki egyenes (ez nekem még mindig nem egyértelmű hogy most akkor tényleg egyemes?)

2020. jún. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál! A leírásokkal mindig is hadilábon álltam, erre a részére még nagyon rá kell feküdnöm.


Igen, úgy képzeltem el, hogy egyenes haja van Gennek, de ez valóban nem egyértelmű.


Próbálok még javítani rajta. :)

2020. jún. 6. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ügyi vagy!

Viszont írd le hogyan néznek ki az emberek pontosan!

De csak így tovább!

2020. jún. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
végre valaki nem Wattpadre ír 🙏
2020. jún. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nos, az utóbbi időben én is egy fantasy regényen dolgozgatok, bár az nem ilyen Varázslósulis témára épül.


Az írásodról azt mondanám, hogy nagyon szépen fogalmazol, bár itt-ott vannak szóismétlések. Ezeket szerintem jó, ha kijavítod, így sokkal színesebb lesz a szöveg.

Erről függetlenül, mint említettem nagyon tetszik, ahogyan fogalmazol.


Mint már az előttem válaszoló is írták, a leírásokat egy kicsit csiszolgatni kéne (külső-belső tulajdonságok).


A másik észrevétel, hogy elég nagy Harry Potter feelingem volt, amikor olvastam, de tetszett, mivel nagy HP-fan vagyok :D


Mégis azt mondanám, hogy több saját dolgot tegyél bele, mert ettől inkább egy Harry Potter - fanfiction-nek tűnik, mint saját regénynek.

Maga az Akadémia alapon nem változtatnék, Gen családi hátterén sem, viszont a társadalom felépítésén és az akadémiai életvitelen módosítanék. (pl. : klubhelyiség, tantárgyak, Miniszter - ezek nagyon a Potter-Univerzumra hajaznak, de néhány helyen elég lenne az elnevezéseket megváltoztatni: pl. : Miniszter helyett Fótanácsos, Helytartó, stb)


Ezeken az észrevételeken kívül nagyon érdekes, élvezhető írás volt. Nagyon tehetséges vagy!


Sok sikert és jó írást kívánok! :)

2020. jún. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Örülök, ha tetszett, a hibái ellenére is. Semmiképpen nem szeretném, ha fanfiction válna belőle. Rengeteg ötletem van, próbálok minél több egyedi dolgot beleépíteni. Köszönöm, hogy írtál, hasznos tanácsokat adtál! :)
2020. jún. 12. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!