Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kéne megfogalmazni?

Hogyan kéne megfogalmazni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már 8 hónapja írok egy Drarry fanfictiont. Lassan a könyv lezárásánál tartok, és egy levelet kéne írnom, melynek a feladója Lucius Malfoy és a címzett Harry Potter. Nem igazán tudom, hogy kéne megfogalmaznom...Mennyire legyen hivatalos, illetve hogyan szólítsa meg...Azzal tisztában vagyok hogy Lucius magázza Harryt, viszont nem tudom miképp legyen az elején a megszólítás...Pl: Kedves Mr Potter..., Tisztelt...stb.


Remélem érthetően fogalmaztam meg a kérdést és a válaszokat, segítséget előre is köszönöm!



2020. jún. 26. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Tisztelt Harry Potter!

vagy csak simán Harry Potter!

2020. jún. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Fanfic, ami azt jelenti, hogy bőven el lehet rugaszkodni az eredeti felállástól. Tehát a kérdés, hogy ebben a sztoriban Lucius és Harry milyen kapcsolatban állnak?


Ha úgy, mint a filmekben, tehát nincs különösebb kapcsolat, akkor Tisztelt Harry Potter.


Ha nagyon ellenszevesek egymásnak, akkor csak Mr. Harry Pottert írnék én.

2020. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag Lucius most Harrytől fog segítséget kérni...éppen ezért gondoltam úgy, hogy lehet, hogy egy picit "meg kell alázkodia". Természetesen ez csak egy picit érződik rajta...
2020. jún. 26. 12:41
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
#2 na ezt a Mr. Harry Pottert hanyagoljuk. Vagy Mr. Potter vagy Harry Potter, de a teljes név Mr/Ms/Mrs borzasztó hülyén hangzik és nem is használják normális esetben.
2020. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Ahogy a 4-es jelezte a Mr Potter szerintem is megfelelő.
2020. jún. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Tisztelt Potter Úr?? esetleg?
2020. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy lehet valahol olvasni a ficedet?? :)
2020. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7


Wattpaden írom, hagyok itt egy linket, ha szeretnél bele olvasni.:-)



[link]

2020. jún. 27. 15:52
 9/10 anonim ***** válasza:

"a ficedet"

Ezt hogy kell kiejteni?

2020. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy érdekel-e még valakit, de nekem a Kedves Potter tetszik.

Ha már eldöntötted, végül mit írtál?

2020. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!