Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért kér néhány kiadó/könyvár...

Miért kér néhány kiadó/könyváruház ugyanannyit egy e-könyvért, mint amennyi a rendes fizikai kiadvány ára?

Figyelt kérdés

Szoktam látni néhány helyen, hogy egyes művek elektronikus kiadásáért elég sokat, sokszor ugyanannyit kérnek el, mint a rendes fizikai "létező" kiadványért - ez megéri nekik? Van, aki kidob ennyit egy digitális formában lévő "könyvre"?

Nem áll szándékomban senkit megbántani; ha van olyan, aki egy rendes könyv árát is megfizeti egy e-könyvért, annak megköszönöm, ha kifejti az okát. Mindenki magából indul ki, szerintem legalábbis nem ér annyit egy digitalizált változat, mint a hagyományos.



2020. júl. 4. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Ugyanazt a tartalmat kapod meg érte.
2020. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
84%
E-könyv párti vagyok, mert sokkal praktikusabbnak tartom. De én sem értem az egyező árakat. Nem kell fizikailag tárolni, szállítani, nem kell több tucat ember aki mozgatja árusítja (értem ezalatt a raktári dolgozókat, kamionosokat, boltban a kasszában álló eladót)
2020. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 belapus ***** válasza:
81%

Föltehetőleg az a tapasztalatuk, hogy annyiért is elkel.

Személy szerint én, ha közel azonos az ár, akkor a kézzel megfoghatót választanám.

2020. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1.


Tartalmilag valóban ugyanaz jut a kezünkbe, de érzetre nem ugyanaz, valamint ahogy előttem is említették, az előkészítéshez szükséges erőfeszítés mértéke is meglehetősen eltér. (Meg egyébként, ha valaki egy krumplival beszkennelt kalózverziót csór le a netről, tartalmilag még mindig ugyanarról a könyvről beszélünk, de minőségileg ez mégsem olyan, mint a fizikai könyv vagy a rendes e-book kiadvány. Szóval a tartalom ilyen szempontból másodlagos).

2020. júl. 4. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Mert a fordítás, borítóterv, szerzői jog, tördelés, formázás, marketing stb. mind meg kell fizetni ennél a változatnál is. Azt se felejtsük el, hogy a papír könyvnél 5% az ÁFA, míg elektronikus változatnál 27%.
2020. júl. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
55%
ellenben Németországban olcsobb az ebook. van hogy kozel 3ezer Ft-tal is. itthon meg a kormany nem hajlando az afat lejjebb venni (gondolom luxus termekbe sorolja mint a chipsadot)
2020. júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!