Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes lektoráltatni a...

Érdemes lektoráltatni a kéziratot, mielőtt kiadóhoz beküldöm? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

2020. júl. 14. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Hátránynak nem hátrány. Kiadónál nem dolgoztam, nem is adtam be kéziratot, de lektornál volt már egyetemi órám. Mondta, hogy voltak olyan kéziratok, amikkel találkozott, hogy a fejét fogta tőlük, és a leadónak fel sem tűnt amúgy, hogy nem jó az a kézirat, mert pl. nem veszi észre, hogy nem a legjobb a helyesírása, vagy épp volt, aki azt nem értette meg, hogy az emberek nem fognak hosszabb lábjegyzeteket olvasni, mint maga a szöveg :D. Persze ezek sarkított példák, de ők jobban látják, hogy milyen változtatások kelleneke egy szövegbe, és jobb eséllyel fognak egy kiadónál nekiülni olvasni a kéziratot, ha szépen van tördelve, nem tűnik szembe sok hiba már az első pillantásánál.
2020. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Én is úgy látom, hogy célszerű lenne, de sajnos akinél próbálkoztam, az nem jelzett vissza a kérdéseimre a folyamattal kapcsolatban, pedig a kéziratot még el sem küldtem neki. Akinél az egyetemi órád volt, ő vállal még lektorálást?
2020. júl. 15. 01:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. De hibával teli kéziratot csillagászati áron lektorálnak. Én pl. kiadó által nem elfogadott kéziratot nem is vállalok mert a legtöbb önjelölt zseni, aki nem hiszi el, hogy gyenge a helyesírása, ahogyan azt sem, hogy rosszul fogalmaz, és visszautasítja a hivatalos helyesírás alapján történő korrekciókat.
2020. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én magánban adattam ki a könyveimet.


A kiadó nem olvasta el.


Gyorsan átfutotta, hogy milyen hosszú, milyen külalakra, kb 2-3 mondatot beleolvasott, hogy a nyelvezete kb milyen, melyik korosztálynak való.


Utána küldték az árajánlatot.


Aláírtuk a szerződést, utána küldték el a lektornak a kéziratomat.


2 hét után kaptam vissza.


Az első könyvem kb agyon volt javítva és többször vissza kellett küldeni a lektornak, mert amiket belejavítottam, nem fogadta el.


Többet kellett dolgoznia, mint a másodiknál, ahol csak a szokásos mennyiséget javította és, amikpr abba belejavítottam, elfogadta - mégsem kértek több pénzt.

2021. aug. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!