Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit csináljak, ha nem tudok...

Mit csináljak, ha nem tudok hosszabb könyveket írni? Nincs türelmem hozzá.

Figyelt kérdés
Már próbálkoztam három könyvvel is, hogy megírom, de egyiket sem fejeztem be. Nincs türelmem hozzá. Viszont nagyon sok jó ötletem van. A fontosabb részeket nagyon könnyen és jól megírom, de a kicsit unalmasabb, nem fontos részleteknél általában abbahagyom. De nem szeretném abbahagyni az írást. Mit csináljak?

2020. szept. 13. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Írj novellákat vagy rövidebb könyveket.
2020. szept. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 b1812567 ***** válasza:
100%

Ahogyan az első írta, próbálkozz rövidebb műfajjal.


Milyen jellegű történetek ezek? Ha esetleg fantasy/sci-fi/horror, akkor asztali szerepjátékokban kiélheted a kreativitásod. :)

2020. szept. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a bajom. Egyszerűen sosem fejezek be semmit.

Most azt csinálom, hogy novellákat írok. Hosszabbakat, rövidebbeket. Nem foglalkozom azzal, hogy milyen hosszú, csak próbálom tökéletesre faragni. Egyelőre írtam 7 novellát. De még nem szeretnék regényt kezdeni.


Mondtad, hogy van sok jó ötleted. Írd le őket! Csak próbáld meg rövidebbre fogni. Aztán ha jónak találod a történetet, akkor a végén, miután lezártad, kibővíted.


Sok sikert!

2020. szept. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. szept. 13. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még ami segíthet, hogy a kicsit unalmasabb, kevésbé fontos részekhez is megpróbálsz valamit kitalálni, amiért élvezed majd az írást pl. raksz bele humort, vagy valami abszurd dolgot, akármit. Esetleg le sem írod, csak utalsz rá 1-2 mondatban.

Félő ugyanis, hogy ami az írónak kicsit unalmasabb írás közben, az az olvasónak is az lesz olvasás közben.

Többet kell rajta ötletelni, meg melósabb, de lehet, hogy a végeredmény szempontjából megéri.

Mindezt úgy mondom, hogy nem írtam még könyvet, szóval ez csak amolyan fotelből filozofálás a részemről :D

2020. okt. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, érdekelne, hogy esetleg nem fanfiction témában írsz-e, vagy pedig nem filmek, könyvek alapján inspirálódsz-e? :)
2020. okt. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!