Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek a kedvenc horror (vagy...

Melyek a kedvenc horror (vagy a horrorhoz kisebb-nagyobb módon kapcsolódó) regényeitek? Olyan történeteket keresek, melyekben szinte érezhető a borzongás (nem a horrornak hazudott üres trancsír). Vagy ha nem horror, akkor érezhető legyen a misztikum.

Figyelt kérdés

Az sem lenne megvetendő, ha igényes lenne az általatok ajánlott regények fogalmazása, szinte már szépirodalmi.


Vagy ha ez nem is, akkor legalább olyan történeteket írjatok kérlek, melyek "olvasatják" magukat.


--==<<>>==--


Gótikus (XIX. századi, XX. század eleji) horror könyvek/kisregények előnyben! :)



2020. szept. 19. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

14 · Peter Clines

Ez a könyv valóban olvastatja magát besorolása thriller, horror, fantasy, sci-fi ha egy elvont kalandregényre vágysz mindenképp olvass utánna.

Ezt a sorozatot valószínűleg ismered is viszont én az "utolsó" 3 kötetet olvastam.


Nem vagyok sorozatgyilkos · Dan Wells

Egy fiatal szociopata srác john életét mutatja be persze ebben sem maradhat el a csavar de annak a megismerését meghagyom neked.

Műfaja: Misztikus thriller.


A harmadik számomra egy igazi élmény volt és megdböbbentett mivel nem erre számítottam.

Ha a gyomrod nehezen bírja a szadizmust vagy a felkavaró tartalmakat akkor ez nem a te könyved.

Igazi kuriózum mivel egy magyar szerző műve.

A sorozatgyilkos · Kevin Lyon

Ebben a könyvben egy idős bácsi meséli el életét fiatalkorát és holy milyen módon végzett áldozataival.


Végezetül egy örök klasszikus

Laurell K. Hamilton · Anita Blake sorozat

Amennyiben egy valóban jó vámpíros könyvet szeretnél ne a vörös pöttyös könyvek közt keresgélj.

2020. szept. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Könyvekben szerintem elég ritka az, amiben trancsír van. Én még egyet sem olvastam, de lehet "rosszak" akadtak a kezembe.


Anne Rice: Interjú a vámpírral egy alap, de az összes horrorja jó szerintem


Bram Stoker: Drakula és az új része, a Dracul (amit valamelyik leszármazott írt) szintén érdekes olvasmány.


Dan Simmons: Káli dala

Ennek van egy eléggé hátborzongató atmoszférája, de mellette a történet azért nem annyira tartogat újdonságokat.


Henry James: A csavar fordul egyet

Ez azt hiszem tényleg gótikus horror, de már annyi feldolgozás készült belőle, hogy esélyes már láttad filmben és akkor annyira nem lesz izgalmas, mert az alap szintén eléggé hétköznapi és arra építkezik a horror elemekkel.

2020. szept. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az általad üres trancsírnak nevezett dolog ugyanúgy a horror része, csak nem az a fajtája, amit te szeretsz.

Azonban, ha angolul is jó, akkor ajánlom Ramsey Campbell műveit, főleg a novelláit. Igazán hatásosan tudja a borzongató hangulatot megteremteni.


Dark Companions; Alone with the Horrors - két kiváló novelláskötet tőle, bár a második egy átfogó kötet, benne gyengébb történetekkel is a pályája elejéről.


Valamint Thomas Ligottitól a "Teatro Grottesco" című kötetet, bár itt inkáb egzisztenciális rettegés van. Szintén tőle a My Work is Not yet Done.

2020. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kifejezetten regény kell, akor Lovecraft kb összes novelláját tudom ajánlani.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__10391646..

2020. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Laurell K. Hamilton Anita Blake sorozata nagyon jól indul, de egy idő után több a dugás benne, mint a történet. Meg a szerepükből kieső karakterek. Valahol a 11. kötet magasságában raktam le, de a 7. kötettől zavart.


John Ajvide Lindqvist: Hívj ​be! - eléggé megosztja az olvasókat, hogy dögunalmas vagy zseniális. Nekem bejött. Viszont van benne trancsír is meg felnőtt témák. Én szóltam.


Daphne du Maurier könyvei: gothic horror, kevésbé ismert szerző, de jónak mondják. Rebecca (A Manderley-ház asszonya magyarul). Bevallom, nekem még nem volt hozzá hangulatom, de ott van a polcomon és a musicalt szeretem.


Anne Rice: Interjú a vámpírral. Mai napig kedvenc. Az utána következő könyveket hullámzónak ítélném meg. Vannak köztük kedvencek, vannak olyanok amelyeket felnőtt fejjel már nem olvasnék (újra).


Horror pereme? Hm... Mostanában Jussi Adler-Olsen Q ügyosztályát olvasom. Skandináv krimi. A filmek - szintén zseniálisak - a krimi mellett a thriller besorolást is megkapták. Csak ajánlani tudom.

2020. szept. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!