Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Szent Johanna gimi könyvsoro...

Salilala kérdése:

A Szent Johanna gimi könyvsorozazból melyik karakterre hasonlítotok leginkább? Vagy melyik szereplőknek vagytok a keverékei?:) Esetleg kinek a helyében lennétek a szereplők közül a történetben?

Figyelt kérdés

#szereplő #SzJG #/Hasonlóság
2020. szept. 26. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Én Katára. Kezdve természetesen azzal, hogy én is goth vagyok, szeretem a Cure-t. De az egész karaktere olyan a csajnak, olyan szófordulatai és poénjai vannak, mintha Leiner Laura személyesen ismerne és rólam mintázta volna. 😄
2020. szept. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon tetszik a kérdés :)

Reni és Kinga keveréke volnék.

Reni, mert

-szeretek olvasni

-sosem voltam népszerű, de utolsó évekre már "ismertebb lettem" (versenyek, nyitottabb lettem)

-nekem is volt egy olyan tanárom, akivel szinte szakasztott olyan kapcsolatom volt, mint Reninek Vladárral

-több ponton hasonlít a személyiségünk (kedves, csendesebb, segítőkész, jó hallgatóság, néha döntésképtelen, édesszájú)

-én láttam el az egész osztályt gimiben házikkal és jegyzetekkel, dolgozatoknál is nagyon sokat segítettem

-kegyetlenül túlféltők a szüleim (régebben rosszabb volt a helyzet)

-melírozott a hajam

biztos van még több, de hirtelen ezek jutottak eszembe, lehet Kingánál is maradt ki pár

Kinga, mert

-mindketten lovagolunk és imádjuk a lovakat

-nem beszélünk a gondjainkról, érzéseinkről

-nem tudjuk rendesen közvetíteni az érzéseinket

-szeretjük, ha a dolgok úgy mennek, ahogy mi precízen megterveztük azokat

-nem bírjuk az igazságtalanságot

-előrelátók vagyunk

-osztályelsők közt voltunk

Reni helyében Cortez és a barátai, továbbá a jövője miatt lennék, viszont személyiségtéren pedig inkább Kinga, meg irigylem, hogy mennyire jól be tudja osztani az idejét :c

2020. szept. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Reni+Kata+Gábor
2020. szept. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább keverék lennék...


Renire hasonlítok talán a legjobban, tekintve hogy...

-Imádok olvasni.

-Hasonlóan béna vagyok, ha egy olyan fiú felé kell közeledni, aki tetszik.

-Nagyjából annyira vagyok népszerű, mint ő. (Bár nem is bánom.)

-Ugyanúgy gondolkodom a közösségi oldalak használatáról.

-Fontos nekem a tanulás, mindig kész a házim, és többnyire ötös tanuló vagyok.


Ami nagy különbség, hogy én tudok, és szeretek is rajzolni. :D Mindenesetre az előbb felsoroltak miatt remekül tudtam azonosulni Reni karakterével, emiatt még jobban élveztem az olvasást.


Kingára is hasonlítok, főleg mert feminista vagyok, és rengeteg dologban értek vele egyet. Ugyanúgy nem szeretem az igazságtalanságot... Meg sokszor ugyanolyan agresszív tudok lenni, mint ő... Csak tőlem nem ijednek meg. És imádok versenyezni (na meg nyerni).

2020. szept. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is Renire, annyi különbséggel hogy szeretek és nagyjából tudok is rajzolni :D
2020. szept. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen amúgy, hogy szinte mindenki Renit jelöli meg, mint a szereplőt, akire a legjobban hasonlít.

Mint a legtöbb ifjúsági lányregényben, itt is szándékosan olyan átlagosra, sablonosra van gyúrva a főszereplő lány, hogy minél könnyebb legyen az olvasóknak azonosulnia vele, beleképzelniük magukat az ő helyzetébe.

És ebben most semmi lenézés, vagy rosszindulat nincsen a részemről.


Én egyébként kicsit Gábor, kicsit Arnold, kicsit Karcsi, kicsit Peti, kicsit Reni, és kicsit Cortez stílusú vagyok.

Gábor, mert nagy és idegen társaságban én is olyan csöndes és szótlan vagyok, hogy szinte észre sem vesznek.

Karcsi, mert az általános iskolás és gimis éveimben én is gyakran voltam céltáblája a "menő" arcoknak, még ha nem is olyan durva mértékben, mint a könyvekben Karcsi.

Arnold, mert sokszor borzasztóan okoskodó tudok lenni, és olykor tudatalatt próbálom manipulálni a barátaimat, hogy számomra kedvező döntéseket hozzanak.

Peti, mert én is az örök, jófej, friendzone-os srác vagyok általában a lányoknak :D

Reni, mert ugyanúgy éhezem az emberek szeretetére, ugyanúgy igyekszem minél jobban megszerettetni és elfogadtatni magam a környezetemben lévőkkel, mint ő. Ha pedig ez nem sikerül és ellenlábasom akad, akkor az bennem is frusztráltságot és kudarcérzetet okoz.

Valamint Cortez, mert én is szeretek olyan cinikus, csipkelődő beszólásokat puffogtatni, mint ő. Aztán ezekkel persze az estek nagy részében előbb-utóbb megbántok egy csomó mindenkit, de az már egy másik téma.


Kinek a helyében lennék? Pasi vagyok, szóval egyértelműen Cortez :D

2020. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

#6, fiúk is olvasnak SzJg-t? :D

Mindegy, köszi az érdekes választ!:D

2020. szept. 27. 20:54
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ritkábbak, de én speciel szerettem ezt a sorozatot :D


6-os voltam.

2020. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

Huu nagyon szimpi kérdés, szóval remélem nem baj, hogy késve válaszolok:D

Virág és Kinga keveréke vagyok leginkább, de néha egy kis Kata is van bennem, ha olyan hangulatban vagyok.

Leginkább Virág, mert: -mindig vidám vagyok, sokat mosolygok

-szeretem a vidám színeket és kb. mindenen el tudom sírni magam, kívülről fújom az összes aktuális slágert

-szeretem ha random ölelgetnek, imádom a cuki állatokat és a bolyhos sapikat, olyan szerencsétlen vagyok mint Virág:D

Kinga: -szeretek irányítani, de nem a mániákus értelemben (szóval nem annyira mint Kinga)

-"népszerű" vagyok a suliban,persze, nyilván nem úgy és olyan mértékben mint Kinga, de sokan ismernek felsőbb évesek közül, és sokan hasonlítottak már hozzá emiatt:D

-a legtöbb esetben határozott vagyok, sportolok

2020. dec. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Reni és Cortez keveréke vagyok egy kis Virággal.


Reni mert...

Szeretek olvasni

Nem vagyok valami népszerű ( mondjuk nem is érdekel)

Viszonylag jó tanuló vagyok ( egy két négyes becsúszott)

Néha túlagyalok dolgokat

Én is hasonlóan szerencsétlen vagyok fiúügyben, mint ő

Nincs sok barátom


Cortez mert...

Hasonló zenéket szeretek, mint ő

Eléggé nemtörődöm vagyok

Néhanapján én is olyan lusta vagyok, mint ő

Sokszor nekem is vannak szarkasztikus, cinikus megjegyzéseim

Szeretek sorozatokat nézni


Virág mert...

Néha csak úgy random jó kedvem van, olyankor ugrálok, vigyorgok meg ilyenek

Én is szeretem a színes dolgokat

2020. dec. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!