Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kiadónál kell kuncsorogni, ha...

Kiadónál kell kuncsorogni, ha szeretném a könyvemet megjelentetni, vagy magán úton nyomdában érdemes elindulni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok novellát írtam, egyszer évekkel ezelőtt(vagy 15) már majdnem kiadtam őket, de egy nagyon bonyolult elethelyzetbe kerültem, ami miatt vissz kellett lépnem. Az akkori barátom, aki segitett ebben anno, mar sajnos nincs közöttünk. Van egy facebook oldalam is, több ezres létszámú követővel, ahol néha megosztok részleteket az írásaiból. Sokan javasolják, hogy adjam ki, szeretnék egyben elolvasni. Valaki tudja merre kell elindulni? Mi a teendő, ha szeretném kiadni a műveimet?

Köszönöm szépen a válaszokat!



2020. okt. 5. 19:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

Magánkiadásra van pár millió forintod megelőlegezni...???


Egy kiadó nem áll szóba nyeretlen kétéves ismeretlenekkel...


Miért nem teszed közzé online? Az ingyen van... Ill. párezer forintos weboldal-regisztráció az egész....

2020. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

2014-es számok, szerintem szorozd fel kettővel...


[link]

2020. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Ez egy frissebb...


[link]

2020. okt. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Ne, szerintem ne egy kiadónál kezd az egészet. Inkább jelentkezz író pályázatokra. Ott sok helyen az a díj, hogy szerződést kötnek a nyertessel
2020. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Őszintén, készülj fel hosszú harcra, mert nem könnyű könyvet kiadatni. Igen, drága, és a kiadók nem fogják puszira bevállalni. A fentiek nem eltántorítani akarnak, hanem a realitás talajára lehozni.


Amit ajánlanék, hogy online gyűjts rajongókat, szerezz magadnak nevet, építs magadnak arculatot.

Ha kapsz fanartot, azt is posztold. Csinálj art trade projektet másokkal, pl festményért novellát.


Nyiss egy könyves youtube csatornát, patreont, twittert, ossz meg ingyenes tartalmat, hogy beetesd az embereket.

Hirdess meg a sztori alatt prémiumot is, tolj ki egy pár "titkos" fejezetet, ami nem oszt nem szoroz az egész kohéziója szempontjából. Pl háttérsztori, extra lore, vagy a frissítés mondjuk 2 hónappal előbb olvasható a patreonos támogatóknak.


Egy ismertebb név sok ajtót megnyit, hajlandóbbak pénzt adni hozzá ha le tudsz tenni számokat is.


Sokat fogsz kilincselni a hivatalos nyomtatáshoz, készülj fel a visszautasításra, a kiadó kritikájára.

Nézz utána mit kell nekik beadni, mit szeretnek, mit nem.

Ha bekerülsz, akkor is csomó mindent ki fognak húzni belőle, átirattatnak, hogy piacképes legyen.

2020. okt. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos mindenek előtt nem ajánlom, hogy magánba mennyél, mert 99% hogy rosszul jössz ki.


Pályázzál vagy küld be be egy kiadónak.


Tudnál egy részletet küldeni nekem?

2020. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

Mennyi szakértő...

A kiadóknál lehetsz te ismert, ha nem tudsz írni, nincs fantáziád, az olvasók nem fognak szeretni.


A kiadónak az fotnos, hogy eladató kegyen a sztori, jól legyen megírva, legyenek benne igazi, "élő" karakterek, dramaturgiai ív, stb.


Az nem igaz, hogy át fogják veled íratni... Rengeteg javaslatot, lektori véleményt fogsz kapni, ha érdemesnek találják a műved kiadásra. Onnan a szerkesztő és az író kozos munkáján múlik, hogy jó lesz-e a könyv. Amelyik kézirat annyira színvonalon aluli, hogy "át kellene íratni", nem fog foglalkozni a kiadó, mert nem éri meg nekik.

2020. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"A kiadóknál lehetsz te ismert, ha nem tudsz írni, nincs fantáziád, az olvasók nem fognak szeretni.


A kiadónak az fotnos, hogy eladató kegyen a sztori, jól legyen megírva, legyenek benne igazi, "élő" karakterek, dramaturgiai ív, stb."


Cassandra Clare, Meg Cabot, E L James...vannak akik pl fanfic írásával már rajongókat szereztek.

Igen, van sok szenny is, de egy dologra tuti jó, pár ezer szó megírásával már tesztelheted, mit szeret a nép.


Akit nem szeret a nép, az nem lesz ismert a wattpadon vagy az ao3on se.


Az "élő" karakterek, meg a dramaturgiai ív fontos, de ezektől még nem biztos, hogy harapnak az olvasók.

Vagy meg tudod szólítani az adott réteget, tudsz nekik olyat mutatni ami számukra élmény, vagy nem.

Ha nem, akkor tökre el fog menni a fejük fölött az egész, le se vennék a polcról.


Emiatt ajánlanám a kérdezőnek, hogy igen is interaktálódjon azokkal akiknek ír. Tudja mi az ami igazán foglalkoztatja a célközönséget, mik a félelmeik, vágyaik.


"Az nem igaz, hogy át fogják veled íratni... Rengeteg javaslatot, lektori véleményt fogsz kapni, ha érdemesnek találják a műved kiadásra. Onnan a szerkesztő és az író kozos munkáján múlik, hogy jó lesz-e a könyv. Amelyik kézirat annyira színvonalon aluli, hogy "át kellene íratni", nem fog foglalkozni a kiadó, mert nem éri meg nekik."


Azt írtam, hogy egy csomó mindent kihúznak vagy átirattatnak. Nem az egészet, csak valószínű, hogy sok apró részletét. Pl a főszereplő haverja mondja el a kulcsot a jóslathoz, nem egy random új szereplő, akit se előtte se utána nem látunk. Bizonyos események kronológiai rendjének megcserélése, a drámaibb hatás érdekében. Nevek megváltoztatása, amik központi helyen szerepeltek nem rég kijött könyvekben, hogy az olvasók ne keverjék őket.

Sallang jelenet törlése, ami nem ad a történethez semmi újat.

Ilyesmikre gondoltam.


Nyilván az olyan alap dolgok, mint előbb írtál (karakteralkotás, dramaturgiai szerkezet stb) már eleve megvannak, ha valaki komolyan ír. És igen, akinek az alapok hiányoznak, az eleve nem lesz népszerű mert nem üt az írása.

2020. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!

Köszönöm a válaszod, és hogy érdemben reagálsz.


Ezek, amiket írtál, pont akkor fordulnak elő, ha nem elég kidolgozott az írás. (Persze velem is előfordult már hasonló). De ez nem azt jelenti, hogy át fogják íratni az egészet. A szerkesztő javaslatokat tesz, vagy elfogadod, vagy nem. (Ritka kivétellel én elfogadom, mert az ő érdeke is, hogy jó legyen, nem akar rosszat. Ezt viszont sajnos sokan nem értik).


Az interakciók, kapcsolattartás, marketing... Ez ellen egy szót sem emeltem. Ez kell.


Alap dolgok, amiket felsoroltam...

Mégsem látom ezt mindenkinél, sőt, sokaknál nem. Nem csak bétaolvasásnál, de már lektorált és kiadott művek esetében sem. Sajnos. Vagy a szerző önfejű és hiú, ezért nem fogadja el a javaslatokat, vagy nincs elég ideje a szerkesztőnek sem.


Nem azt modnom, hogy tökéletesen kell írni, olyan nincs. De akinél az egészet átiratják... Olyan sincs, mert nincs rá kapacitás. Amiket írtál azok persze előfordulnak, mint ahogy a stilisztikai hibák is. (Saját írásaim borzasztóan nehéz magam szerkesztenem, mert gyorsan olvasok, ráadásul tudom, mit akartam írni, így sokszor a helytelent is javítom észrevétlenül).


Tulajdonképpen azokat írtad, amiket én is, kis nézőpontbeli különbséggel.


Az a válasz indukálta a sajátom élességét, hogy egyáltalán nem foglalkoznak ismeretlennel. De, foglalkoznak, amennyiben megvan benne a tehetség és a fejlődni tudás, akarat. Ha nincs, akkor megette a fene. :)


Regényírásban kezdő vagyok, más területen van a legtöbb tapasztalatom. Annyi szerencsém van, hogy korábban rengeteg drámát olvastam, játszottam, tanultam pszochilógiát, így a karakterek és a dramaturgia felépítése sokkal könnyebb. Szeretem a kliséket is, jól megforgatva, jó csavarokkal, de ez már inkább a stílus része. Ezek ellenére mégis írok olyanokat néha, hogy a kutya megénné, megveszne tőle. Jobb esetben ezt észreveszi az iró, rossz esetben nem, a legrosszabban még a szerkesztő sem.

2020. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

És félreértettem, amikor az "ismertebb nevet" olvastam. Azt hittem elsőre, a celebekre gondolsz.

(Van olyan celebecske, aki könyveket ír, olyat, mint a hagyma: kinyitod és sírsz. Mégis kiadják, mert a hasonlóan elborultak veszik, mint a cukrot. Ezt kelle felszámolni, de amíg van benne pénze a kiadónak, addig úgy is lesz ilyen).

2020. okt. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!