Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvek, amelyek nagy hatással...

Könyvek, amelyek nagy hatással voltak rátok (főleg életmód, ezoterika, vallás) ?

Figyelt kérdés
Mely könyvek voltak rátok igazán nagy hatással, vagy amit (elsősorban e 3 kategória alapján, de más is jöhet) a legjobban ajánlanátok?

2020. okt. 14. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Marlo Morgan - Vidd hírét az Igazaknak
2020. okt. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bár a reklámja alapján ez a könyv milliók világlátását formálja át, végül is csak egy kitalált regény. :(
2020. okt. 15. 17:25
 3/9 anonim válasza:

Szepes Mária


Vörös oroszlán

2020. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 qborka ***** válasza:
Kérdd és megadatik.
2020. okt. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

qborka!


Segített valamiben neked ez a könyv?

2020. okt. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem ez sokat segít:

[link]

2020. okt. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Brigitte Hamann - Erzsébet királyné


Habár a célja nem kifejezetten ez volt, de rengeteg erőt adott nekem amikor egy viszonylag nehéz időszakon mentem keresztül, látni azt, hogy egy másik nő, több mint száz évvel ezelőtt, hogyan élte az életét, és állt ki olyan megpróbáltatásokat, amikkel azonosulni tudtam.

2020. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 D-Mano ***** válasza:

Az ezo-spiri-életmód vonal a 2. könyvtől kezdődik, de az 1. hely is indokolttá válik, ha végig olvasod.


1.) Martha Taylor: Halálos mánia

Nem tématévesztés: ha könyvről van szó, akkor Martha Taylor: Halálos mánia című könyve a legfontosabb az életemben. Ez egy max. középkategóriás krimi regény, DE ez szerettette meg velem az olvasást, ami addig erősen taszított engem, enélkül lehet, nemhogy regényt, de tankönyvet, szakkönyvet, cikkeket, bejegyzéseket sem olvastam volna szívesen. Enélkül a könyv nélkül le sem írhatnám talán a következő könyveket, amelyek sokkal közvetlenebbül válaszolnak a kérdésedre. (Igazából ez a könyv <Isten jóvoltából??> csak jókor volt jó helyen. Napok óta betegen feküdtem, és semmi érdekes nem ment a tv-ben, ezért "ráfanyalodtam" erre a könyvre...)


2.) James Redfield: Mennyei prófécia; Tizedik felismerés

-Ebből megtanultam, hogy a világon mindennek magasabbrendű oka, célja és mozgatórugója van, mi vár nagyjából a halál után, és hogy mindent átitat a spiritualitás.

-A könyv nagy-nagy hibája, hogy minden nagy "Isteni Véletlent" és Sorsszerűséget nagy kalandokba, nagy fordulatokba ágyazva szemléltet. De az igazság az, hogy az élet magasabbrendű sorsszerűségének megtapasztalása a legtöbb ember számára nem ekkora nagy kalandos fordulatokban, hanem sokkal kisebb, sokkal kevésbe látványos, de nem!! kevésbé fontos mozzanatokban nyilvánul meg.

-Éppezért az az átlagember, átlag spirituális útkereső, aki olvassa ezt a könyvet, óriásit csalódhat a spiritualizmusban ekkora nagy kalandok v. fordulatok híján a saját életében, vagy óriási önbecsapó, önáltató v. álmodozó életbe megy, ahol is minden apróságot felnagyít, túlspiritualizál, éppezért túlbonyolít VAGY egyszerűen a jövőben él, ahol majd egy nagy kaland vár rá, nagy sorsbeteljesítéssel (meg a soha meg nem jelenő "ikerlángjával"...)

-Ez a könyv egyszerre jeleníti meg azt, amit a spiritualizmusból érdemes megtanulni, s azt, ahogyan nagyon nem szabadna félreértelmezni, túlspilázni a spiritualizmust.


3.) Bakos Attila: Magyarország harmadik szemmel

-Ez a könyv kiindulópontja volt annak, hogy elinduljak a magyarság valódi történelmének ÉS valódi szellemi örökségének kutatása útján. Azóta már a legtöbb ebben lévő tudást pontatlannak gondolok és kutatásaim által meghaladottnak érzek. De azért elég erős szellemi alapot adott a kiinduláshoz, máig táplálkozni tudok belőle.


4.) Wass Albert: Ember az országút szélén

-Ez a könyv hihetetlen bölcsességet ad át. Minden spirituális, ezoterikus, filozófiai maszlag nélküli tiszta bölcsesség, és ettől is más ember lettem.

2020. okt. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 qborka ***** válasza:

Szia Anonim, okt. 22. 17:07!


14 évvel ezelőtt olvastam és már csak dereng, hogy voltak benne tippek, amiket kipróbáltam, és örvendeztem, hogy működik. :) Konkrétumot sajnos nem tudok említeni

2020. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!