Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért változtak meg az ifjúság...

Miért változtak meg az ifjúsági regények?

Figyelt kérdés
Kamaszként sok ifjúsági regényt olvastam, aztán elhagytam őket. Most 30 évesen a kezembe vettem egyet, amit most adtak ki és más volt, mint amiket régen olvastam, rosszabbnak éreztem azt, amit most olvastam. Miért változtak ennyit az ifjúsági regények?
2020. nov. 1. 05:37
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Te nem változtál semmit? Ugyanúgy nézel ki, ugyanúgy viselkedsz, ugyanúgy gondolkodsz mint kamaszként?


Komolyan, tényleg nem jössz rá erre józan paraszti ésszel?

Várj segítek: a mai gyerekeket már teljesen más érdekli, mint a 20 évvel ezelőttieket. Ezért az ő érdeklődési körüknek megfelelőeket írnak és adnak ki.

2020. nov. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Mert másik generáció, más az érdeklődésük, a stílusuk, és ezáltal, mivel az olvasói igényekhez is kell igazodni, a könyvek is változtak.
2020. nov. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2. Nagyon szépen köszönöm a választ! Ment a zöld.
2020. nov. 1. 07:52
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

A 10-15 éves korosztály az, aki már kinőtt a mesekönyvekből, de még nem érett meg a komolyabb művekhez, ezért van az ifjúsági irodalom, ami változik úgy, ahogy a korokban a gyerekek érdeklődési köre, nyelvezete, etc.


Viszont, ha megnézel pár régebbi ifjúsági regényt (mondjuk 2005, én akkor voltam kamasz), ott is találsz lebutított szövegeket, csak mondjuk annak a kornak a stílusában íródtak. Mondjuk nekem a Harry Potter is olyan, hogy lánykoromban többször olvastam, le se bírtam tenni, most pedig pár éve belenéztem és nem éreztem nekem valónak, ezért még az is közbe játszik, hogy mi magunk is változunk.


A fő cél az, hogy a gyerek elolvassa a regényt, ezért próbálnak olyan betűmérettel, sorközzel gyártani olyan tartalmú és nyelvezetű könyveket, amiket a gyerek egyáltalán a kezébe vesz és tudja olvasni.


Az is hozzátartozik, hogy a gyerekek, ha választhatnak, hogy egy könyvet lapozgatva töltsék a szabadidejüket vagy a kedvenc Youtuberük legújabb videóját nézve, a Youtube-ot választják, ezért ráadásul az ifjúsági regény szerzőinek azt is el kell érnie, hogy csábítóbb legyen a regénye a gyereknek, mint a Youtube videók.


Az egyik barátnőm 15 évesen írt egy rövidebb regényt és odaadta a magyartanárnak, hogy nézze meg (a kettőezres évek elején). A magyartanár azt mondta hogy ez sajnos nem jó, sőt, távol van a jótól, pl olyan a nyelvezete, a stílusa. A mai regények stílusa és szókincse kb olyan, mint az, amit a barátnőm írt 15 évesen...

2020. nov. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Egy kötet alapján mondasz akkor véleményt az összesről?

Újraolvastál olyat is, ami kamaszként tetszett? Meglepődnél mennyivel rosszabbnak éreznéd most, hogy már nem vagy gyerek.

2020. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Flávika, köszönöm a választ! Ment a zöld.
2020. nov. 1. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!