Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Reni vagy Bexi? Szjg vagy...

Reni vagy Bexi? Szjg vagy Bexi sorozat? Cortez vagy Nagy Márk? Miért?

Figyelt kérdés

2020. nov. 2. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Én Bekit jobban szeretem, mert sokkal "életre valóbb" mint Reni, ettől függetlenül Renit is szeretem. A Bexi sorozatba sokkal jobban beleéltem magam, imádtam Körtét, Aszádékat, Daniellát és még sorolhatnám. Az SzJG nekem néha egy kicsit unalmas volt, meg idegesített, hogy annyit sírt, de az is egy jó sorozat.Az utolsó kérdésedre egyértelműen Nagy Márk a válaszom. Nem tudom, hogy mások ezzel hogy vannak, de szerintem nincs még egy ekkora egoista, nagyképű, mégis talán pont ezért szerethető karakter.
2020. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sztem is
2020. nov. 3. 17:31
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Bexi. A sorozatok közül fogalmam sincs, mindkettőt nagyon szeretem. Cortez vagy Márk? Ha a kérdés hogy melyikükkel jönnék össze Cortez. Márkot is nagyon szeretem, de én hosszú távon nem bírnám az egoistaságát.
2020. nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Bexi. Művészbeállítottságú vagyok, meg Reni túl sokat sír, mindenért gyakorlatilag. A következő kérdésre is Bexi a válaszom, az valahogy kevésbé vontatott, elnyújtott mint az SZJG, illetve ott tényleg lelki dolgokról is van szó. Plusz Bekinek és Márknak rengeteg, tényleg rengeteg akadályt kellett legyőzniük, hogy együtt lehessenek, míg Corteznek és Reninek összesen annyit, hogy félreértették egymást. Najó, meg még talán a továbbtanulásos-Párizsos mizéria is, de ennyi. Persze a poénok mindkettőben felejthetetlenek. A harmadik kérdésre Nagy Márk a válaszom, egyszerűen imádom. Egoista, önző és mégis amikor Bekivel van, olyan karakterfejlődésen megy át, hogy az valami hihetetlen. Például elképzelni nem lehet róla, hogy van neki érzelmes, odaadó oldala, de Laura mégis előtérbe hozta azt is.
2020. nov. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Hát nekem az szjg jobban tetszett, mert valahogy jobban beleéltem magam,könnyebben tudtam a történettel azonosulni, mégis csak gimi-gimi és életszerűek a "problémák" vagy inkább a dilemmák benne. Imádom az egész 9-10-11-12/b osztályt, na meg a tanárokat:D De szerintem Beki talpraesettebb,bátrabb mint Reni, de persze neki is megvan a maga hangulata ezzel. Ha Cortez és Márk között kéne választani én Cortezt választanám, mert Márknak van egy csábító "egoista" oldala, de nekem néha sok lenne. És persze Corteznek is vannak hibái de awhh... nagyon szeretem benne, hogy határozott, idősebb mint Reniék, önálló, sok nyelvet beszél és még sorolhatnám...
2020. dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Newly ***** válasza:
100%

Én SZJG szerelmes vagyok, ezért nyilván nekem Reni és Cortez!

Newly

2020. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
89%
Nekem a könyvek közül a Szjg tetszett jobban, a Bexit is olvastam (többször is) de én jobban szeretem a gimiben játszódó könyveket. Viszont a szereplők közül egyértelműen Bexi és Márk. Azt már fentebb kifejtették mások, hogy Reni milyen volt ahhoz mást nem tudnék mondani, de Cortezt nem kedvelem. Szerintem nincs jól kidolgozva a karaktere, csak, hogy valamiért annyira laza és menő, mindenki szereti stb. És ezeken kivűl nem is tudunk róla sok mindent
2021. márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
hát nem is tudom, én Cortez és Nagy Márk közül nem tudok választani, nagyon hasonlítanak, a lazasággal, menőséggel. De Reni és Bexi között Reni. És a Szjg-t sokkal jobban szeretem.
2021. ápr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 booksareforever válasza:
94%
Én először az SZJG-t olvastam és utána a Bexit. Bexi karaktere kissé jobban tetszik, mert szerintem neki van egy bizonyos "felnőttes" viselkedése és nem akad ki annyira, mint Reni. Benne jobban tetszett még az is, hogy sokkal éretteb volt. De Reniben azt szerettem, hogy még 12. végére is "gyerek maradt". Tetszett, hogy nem nőtt fel igazán. Összességében mindkettő szereplőt nagyon szeretem.
2022. jún. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
A sztori alapján nekem az SZJG jobban tetszett, de a Bexiben is rengeteg vicces poén volt. Reni vs Bexi- egyértelműen Beka mert ő egy erős, céltudatos lány, Reni pedig egy darab sz@r. Mindenért sír, életképtelen stréber, és ráadásul vak is(sose vette észre C jeleit). Nagy Márk vs Cortez- szerintem Cortez jobb pasi lenne, míg Márk csak haverként lenne jó. Igaz még nem olvastam végig a Bexi-sorozatot, de a karakterek közül Aszádék olyanok mint Zsolti. Szóval mindekettő könyvsorozat eszméletlenül jó lett :D
2023. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!