Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Michael Crichton Jurassic...

Michael Crichton Jurassic park regényeit lehetne folytatni?

Figyelt kérdés

Most, hogy az Androméda-törzsnek is jelent meg folytatása (Androméda-evolúció). Kinél vannak a regények jogai? És hogyan írhat ezekhez valaki "hivatalos" folytatást?

A Jurassic park világának sok olyan kukázott ötlete van, ami a stúdió gondjai miatt nem tudott megvalósulni, ami nem passzolna már a Jurassic world világba, de a két regény folytatásaként tökéletesen funkcionálna.

Pl. az eredeti Jurassic park 3 forgatókönyv, amit azt hiszem Spielberg Crichtonnal dolgozott ki. (Ugye eredetileg a film a C helyszínen játszódott volna, ezért élnek ott más állatok, mint a Sorna szigeten, pl. spinosaurus, ankylosaurus, corythosaurus, stb., a kontinensen fura halálesetek történnek, az ingen Grantet és még néhány szakembert a C helyszínre küld, ami a Muerta sziget - ami egyébként a JW: Evolution játékban szerepel - kiderül, hogy az első regényhez hasonló módon az állatok elkezdtek a kontinensre migrálni, a halálesetekért pedig pteranodonok felelősek.)

Ebből az eredeti ötletből ki lehetne hozni néhány regényt, egyrészt hűbb lenne Crichton szellemiségéhez, nem egy popcorn kaland, hanem scifi regény, másrészt valamennyire hasonlítani azért a JW világra is, hiszen az állatok kijutottak a szigetről. De a regény foglalkozhatna az ökológiai katasztrófa hátterével, sokkal mélyebb lehetne.



2020. nov. 8. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ezt Crichton-nak kellene megírnod.
2020. nov. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1


Crichton már nem él.

2020. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Michael Crichton meghalt.
2020. nov. 8. 13:05
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez esetben az undorító, etikátlan megjegyzéseidet tartsd meg magadnak. Ez nem a vadhajtások, a hvg vagy az ign komment szekciója.
2020. nov. 8. 13:18
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Márpedig a vadhajtások elkerülhetetlenek, ha egy témakör elég profittermelő. Lásd Star Wars, Alien, Predator univerzuma.

És bizony ha a cél a profit, akkor az írott folytatás is popcorn irányba megy.

Ritka az, hogy az eredetihez méltó író veszi fel a fonalat.

2020. nov. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értek egyet. De ezért is kérdeztem, hogy kinél vannak a regények jogai (?). Az Androméda-evolúciót nem olvastam még, de nem láttam, hogy lenne nagyon lehúzó kritika róla.

Egy ilyen folytatást olvastam eddig, a Dracult, ami a Drakula folytatása lett (előzmény), de nekem nem tűnt rossznak és popcorn sem volt.

A Star warsot és Predátort nem ismerem annyira, nem láttam egyiket sem, meg amúgy is filmek, de tudtommal ott is vannak jó produktumok, a sorozatokról jókat hallottam.

Az Alient inkább Ridley Scott szcientológia, ősi idegenek, stb. zagyvasága tette tönkre, popcorn helyett pont nagyon filozofikus próbált lenni, azt felejtette el, hogy az Alien elsősorban egy horror és csak másodlagosan scifi.

2020. nov. 9. 14:01
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

"az Alien elsősorban egy horror és csak másodlagosan scifi."


Hát, nézőpont kérdése.

Az első film inkább egy sci-fi környezetű pszichotriler volt, a második egy okosan felépített akciófilm.

A harmadik nem tudom, mi volt, de hogy nem jó, az biztos, a negyedik meg ismét teljesen más koncepcióban volt jó, akció és morbidan filozofikus egyben.

Istenigazából egyik sem volt egy tipikus horror.


A rengeteg nyitva hagyott kérdésük megválaszolása meg semmiképpen sem horror fókuszú folytatást várt.


Én nem találom rossz iránynak azt, amerre a Prometheus megindult, a Covenant már kevésbé tűnt jó ösvénynek.


Visszatérve a Jurassic Parkra, már Chrichton szerzői jogai is kérdésesek.

Konkrétan bíróságon megtámadták ötletlopásért.

Ugyan a perelő fél nem nyert, de elgondolkodtató.

[link]


A Chrichton-féle regény jogai tudtommal ugyanúgy Spielbergnél voltak, mint a filmé, de meglepne, ha ma nem a Disney birtokolná ezt is.

2020. nov. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ebben szerintem semmi elgondolkodtató nincs. Minden író merít valahonnan. A Jurassic park nagy anyagi siker lett, gondolom a hasonló ötletekkel előállók is akartak egyet meríteni belőle.

Néha én is kitalálok egy történetet, majd később felfedezem, hogy ezt már előttem valaki kitalálta. Ez gondolom olyannal, aki egész életében folyamatosan ír, sokkal gyakoribb.

Ezek még csak nem is igazi hasonlóságok. A dinoszauruszokat és azt, hogy elsősorban a gyerekek rajonganak értük nem ezek az írók találták ki. Ráadásul egyszerre négy is van. Akkor ők is egymástól loptak? Be tudnák egymást is perelni.


Szerintem nem a disneynél van. A másik dolog, ami inspirálta a kérdést, a netflixes sorozatnál azt írták, hogy "based on Michael Crichton novels" vagy hasonló. Ha a disneynél lenne, akkor ezt kiírhatná? Mert meglepett, azt hittem majd olyasmit ír, hogy "based on the Jurassic world movies" vagy hasonló, de a sorozatnál kiemelték a regényt.

2020. nov. 10. 12:46
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

"a netflixes sorozatnál azt írták, hogy "based on Michael Crichton novels" vagy hasonló. Ha a disneynél lenne, akkor ezt kiírhatná?"


Szerintem köteles is kiírni, főleg, ha nem nála vannak a jogok, csak "licenszelte".


A történeti hasonlóságokról:

Nemere István: Holtak harca.

Film: Demolition man.


Nemere István: Játszma tízmilliárdért.

Film: Armageddon


A másodiknál elfogadható a véletlen hasonlóság, de az elsőnél?


Egy rendőr kerget egy tömeggyilkos terroristát, aki hibernálásba menekül előle. A rendőr követi. Egy olyan jövőben ébred fel, ahol a lecsökkent erőszak miatt a rendőrség egy elpuhult szervezet, képtelen felvenni a harcot az új terrorakciót szervező szökevénnyel, így felkérik a régivágású rendőrt, hogy segítsen. Ő pedig, bosszúvágytól hajtva, meg is teszi.

2020. nov. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!