Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Amatőr írók, dolgoztok most...

Amatőr írók, dolgoztok most valamilyen novellán/regényen?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, nyugodtan meséljetek írással kapcsolatban bármit.


Én jelenleg az első olyan novellámat írom, ami fiú szemszögéből van. Eddig az összes többi lány szemszögéből volt.


Ti jelentkeztetek mostanában valamilyen pályázatra? Ha igen szerintetek, hogy fog sikerülni/hogy sikerült?



2020. nov. 11. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fanatsy regényt írok. Pontosabban a második kötetét. Az elsőt pár napja tettem közzé wattpadon.
2020. nov. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg összesen 23 projektnek van külön mappája. Ezek közül vannak versek, novellák, regények, forgatókönyvek. Valami már majdnem kész, valaminek csak címe és szinopszisa van. A többséggel lassan haladok (hiába szeretem őket, de az egyetem és a barátaim is sokat kivesznek belőlem), de mivel nagyon változatos a paletta, mindig van olyan, amihez hangulatom van. A sebességgel az se segít, hogy átszoktam az angolul való írásra (angol nyelvterületen élek, az itteni kiadókat tervezem majd megkörnyékezni), de a párom mindig kijavítja vagy átírja, ami épp nem a legangolosabb.


Mindig van valamilyen pályázat, csak októberben hat különböző pályázatra jelentkeztem. Kettő van, amire elég sok esélyt látok, a másik három kérdéses. Sok múlik azon is, hogy mennyien indulnak. Ha nem is nyerek, legalább addig is gyakoroltam és lett egy új, befejezett írásom. Az érettségi évében kattantam rá erre a dologra, főleg, mert a legtöbb pénznyereményes, és ha már nem diák, munkáztam, hátha ezzel összeszedek valamennyit az egyetemre. Egy pályázat se tett gazdaggá, de amiken nyertem, ott azért volt egy "jóleső" pénznyeremény, de mégis az a legjobb, amikor egy valódi helyen látod, hogy megjelentetik a te írásodat. Annál nincs jobb érzés.


A szobám egyik fala tele van moodboard-dokkal és különböző illusztrációkkal, amiket a párom készített egy-egy karakterhez vagy eseményhez. Neked is ajánlom, Pinterest-en nagyon jó képeket tudsz találni bármilyen témához és az is segít, ha zenét hallgatsz hozzá. Nekem legalábbis jót tett.


Sok sikert az íráshoz! Mindig E/3-ban írok, de a történeteim felében általában fiú, férfi a főszereplő (igen, amúgy lány vagyok) és nem kell túlgondolni. Ha segít, beszélgess pár fiúval, hogy ők mit gondolnak.

2020. nov. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#1linked dobsz hozzá? Kéne valamu olvasnivaló
2020. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Nem rég kezdtem el az első íràsomat. Itthon vagyok a 8 hónapos lányommal, nincs túl sok időm írni, csak néha esténként, amikor már mindennel végeztem... A 2-3. oldalt már háromszor kitöröltem és àtírtam, mire kiforrott a téma, a hangulat, a stílus és az alap cselekmény. Nekem egyelőre nagyon tetszik (szerintem fontos, hogy úgy érezze az ember, hogy tényleg jó amit ír, így nem szerénykedek), kíváncsi vagyok, mi lesz belőle. Egyébként közben 'tanulok' is, olvasok egy könyvet, és onnan a nekem tetszō szinonimákat és kifejezéseket írom ki, hogy bővüljön a szókincsem.
2020. nov. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Második válaszoló, tudnál segíteni abban, hogy hogyan érdemes nekikezdeni angolul írni? Annyira még nem fejlettek a nyelvi készségeim, de sajnos a magyar könyvpiacon nagyobb eséllyel bukok a könyvkiadáson, mint hogy nyerjek
2020. nov. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak engem tölt el jó érzéssel hogy ennyi ember tölti hasznosan a kevéske szabadidejét?

Én épp egy fantasy regény (vagyis remélem egyszer az lesz) vázlatán/jegyzetén dolgozom. Most találom ki a világ felépítését, isteneket, stb. Kissebb történeteim vannak, a legtöbbet már befejezte, de bőven lenne mit finomítani rajtuk.

A digitális oktatás miatt eleve itthon vagyok, így mikor épp lyukas órám van, tudok foglalkozni a regényemmel.

Hát pályázatokon nem nagyon indultam eddig, de lehet majd most.

Apropó kérdező, Te dolgozol valamin?

2020. nov. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én az egyik novellámat írom át. Először E/1ben volt, most E/3ban lesz. A végét is teljesen máshogy fogom kitalálni, és írok hozzá új részeket. Így most már olvashatóbb lesz, remélem :D

Egyébként egy fiúról szól, aki a barátaival elmegy egy cirkuszba, és ott a hipnotizőr meghipnotizálja, hogy ezentúl minden kettesével történjen vele. Eközben a srác barátainak nem tetszik, hogy az utóbbi időben Krisztián (főszereplő) nagyon megváltozott. De erre jó oka van, legfőképp az apja. A történet körülbelül egy hetet foglal magába.


Jöhetnek még válaszok! Köszönöm az eddigieket is. Remélem, mindenkinek sikerül befejeznie az irományát, és elégedett lesz vele!

2020. nov. 14. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!