Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter 6, láthatatlanná...

Harry Potter 6, láthatatlanná tévő köpeny. Magyarázat?

Figyelt kérdés

A Félvér Hercegben az odafelé vonatúton Harry átmegy hallgatózni a mardekárosok kocsijába, felugrik a poggyásztartóra, eközben kivillan a bokája, ezt Malfoy észreveszi, és a végén rászórja a sóbálvány átkot.


A kérdésem, hogy hogyan volt lehetséges ez, amikor Harryn eközben a láthatatlanná tévő köpenye volt, amiről a 7. részben kiderül hogy a Deathly Hallows egyike, és ellen kellene álljon az "egyszerűbb" bűbájoknak?


Ezzel kapcsolatban a könyv egy konkrét példát említ ha jól emlékszem, de javítsatok ki ha tévedek, hogy az a köpeny amelyik a Deatly Hallows egyike örökké megőrzi láthatatlanságát és ellenáll PÉLDÁUL a begyűjtő bűbájnak is.


Tekintve, hogy a sóbálvány átkot már az első könyvben használják a gyerekek (Hermione bénítja meg Neville-t, amikor az árulkodni akar rájuk), a begyűjtő bűbáj pedig azt hiszem a negyedik könyvben kerül csak elő, azt gondolnám hogy a végrehajtásához kellő varázserő nagyon nem különbözhet, tehát nem értem, hogy míg az egyik ellen véd a köpeny, addig a másik ellen hogy hogy nem.


2020. nov. 15. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem véd az átkok ellen, csak magára a köpenyre nem hat semmi.
2020. nov. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ez tenyleg hiba lehet, tegyel panaszt az ironal:D

de lehet nem is hiba


mert vegulis a sobalvany az a szemelyre es nem a targyra hat...


tehat szerinted pajzskent kellene vedenie? Nem varazspajzs hanem lathatatlanito kopeny...

akkor?


ennyierovel dementorok ellen nem kellene vedenie pl.?

2020. nov. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#1 latom irtak is elottem +1
2020. nov. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Áh, hogy szerintetek a köpeny magára az emberre vonatkozó varázslatokat "átengedi", csak ami rá vonatkozna, az nem hat?


Érdekes, bennem pont úgy volt hogy miután a köpenyre az egyszerűbb bűbájok nem hatnak, úgy következésképp a köpenyt viselő emberre se tudnak hatni, miután ahhoz hogy varázslat az emberhez "eljusson" először át kell jutni ugye a köpenyen, amin meg nem lehet.

2020. nov. 15. 21:17
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Sajnálom azokat az embereket, akik képesek ilyesmiken pörögni.
2020. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A köpenyre nem hat a begyűjtőbűbáj, sem semmilyen másik, de aki alatta áll, azt eltalálhatja. Mert nem pajzs, ahogy előttem írták.
2020. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ma 13:41


Én meg anyádat sajnálom, hogy gyereket várt és te jöttél helyette.

2020. nov. 16. 15:25
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
#7 lám-lám, mit tesz a HP az ember lelkivilágával.
2020. nov. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as kommentelő.


Lám-lám, mennyire sokat foglalkozol egy olyan könyvsorozattal, ami szerinted egyébként káros. Általában amit nem szeretünk azzal nem is foglalkozunk. Ellenben a második Harry Potter témájú kérdéshez írod le ezeket a sorokat. Úgy tűnik, van időd bemásolni minden kérdés alá.


Ha azt gondolod, hogy a kommentjeid majd szülők ezreire hatnak, akik ezért majd megtiltják a gyerekeiknek a kötetek olvasását, akkor nagyon is tévedsz. Tudod még egész nagy (leginkább vallásfanatikus) csoportok is küzdöttek a "Harry Potter jelenség" ellen, de amint látod, nem jártak sikerrel. A könyvek mai napig népszerűek, sokan megvásárolják, az írónő vagyona is gyarapszik. Nyugodtan forrongj az interneten, változást nem fogsz eszközölni ezzel.


Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni


(egy idézet a Harry Potter könyvek után szabadon)

2020. nov. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, ebben a hónapban legalább 3 percet foglalkoztam HP-kommentek írásával.


Én csak azt kifogásoltam, hogy a gyakori könyves topicja átalakult HP és SzJG fanclubbá, és ezzel párhuzamosan eltűntek a komoly topicok. Ha ebből azt a következtetést vonod le, hogy vallásfanatikus vagyok aki el akarja égetni a HP könyveket, akkor valami nagy gond van veled. Amúgy nem jobb valami saját fórumon összegyűlni?


Az "idézetet" meg inkább azok kéne megfogadják, akiknek túl sokat jelent egy fandom.

2020. nov. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!