Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek érdemes elolvasni...

Szerintetek érdemes elolvasni az átkozott gyermeket?

Figyelt kérdés
Végig olvastam a Harry Potter részeit egytől hétig és a következő az elátkozott gyermek. Nagyon érdekel de félek hogy már túl van bonyolítva vagy esetleg erőltett a történet és besarazná az előző részeit a sorozatnak. Akik olvasták, szerintetek milyen volt? Érdemes belekezdenem?

2020. nov. 17. 18:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést rosszul írtam elátkozott*
2020. nov. 17. 18:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Közepes fanfic, színpadi szövegkönyv, nem regény.
2020. nov. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg, ha Harry Potter sztorit akarsz olvasni. Ha belegondolsz, a legtöbb HP könyv (a mágiát meg minden egyebet nem figyelembe véve) egy nyomozós történet volt. Történik valami, amit a szereplők nem értenek, és az év folyamán kitalálnak. A bölcsek köve, a Titkok Kamrája, a "gyilkos"...


Az elátkozott gyermek csak időutazás. Visszautaznak az időben, elrontanak valamit. Megint visszamennek, hogy kijavítsák, erre megint elrontanak valamit. Így megy ez egy darabig, mire végül a sztori ott végződik, ahol elkezdődött.

2020. nov. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De olvasd el, aztán te is mondd el mindenkinek, hogy nem éri meg, nagyon rossz, aztán ha az az illető is elolvasta, akkor szörnyülködhettek együtt
2020. nov. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár olvasni nem olvastam de bőven elég volt amit hallottam róla. (pl 2 bizonyos ember gyereke khm bullshit).

Egy rossz fanfiction szóval inkább ne mocskold be azt a fantasztikus 7 részt ami a főstory.

2020. nov. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Technikailag műfajából adódóan teljesen más, mint a többi könyv. Egyrészt a formája, de maga a történet és szereplők viselkedése is teljesen más.

Mivel gyakorlatilag dráma, az események egymásutániságán van a hangsúly, és szinte semmi karakterfejlődés, vagy bonyolultabb lélektan. Minden szereplőnek megvan a maga szerepe, a maga jellemzője, és eszerint vannak hatással a cselekményre. (Ez nyilván nem minden drámában így van, de a klasszikusok nagyrészt hasonlóan müködtek.)

A cselekmény viszont tele van bonyodalmakka, fordulatokkal, de nem olyan hatalmas csavarok ezek, mint egy regényben, inkább csak a drámaiságra dobnak egy kis lapáttal, hogy legyen ami mozgatja a fonalat.

Stílusa inkább gyerekeknek szánt, mint az első könyvek. Tanító jelleggel is bír a barátságról, felelősségről, meg miegymásról, mint egy valamirevaló mese.

Összességében nem rossz, de viszonylag éles váltás a regények után mind műfajilag és stílusában is. Azért is olvastuk legtöbben rossz szájízzel, de ha nincsenek nagy elvárásaink, és a helyén kezeljük a dolgot, akkor érdekesség képpen el lehet olvasni, és akkor legalább semmilyen kétely nem marad az emberben.

Terjedelmileg sem hosszú, így nem vesz el olyan sokat az ember életéből.

2020. nov. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Karakteridegenek a szereplők, két bizonyos karakter gyereke (konkrétan WTF), idióta cselekmény. Nagyon nem ajánlom, még közepes fanfic-nek sem nevezném, inkább a legalja kategória.
2020. nov. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lost princess válasza:
100%
Én olvastam nekem nagyon erőltetett volt. Túl sok időutazás kevés Harry Potter világhoz hű dolog. Szerintem nem olvasd el nem érdemes már én is megbántam.
2020. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszett. Alapvetően pedig szeretem a színműveket szóval nem a műfajával volt problémám. De egyszerűen szerintem Rowling nem tudott mit kezdeni a felnőtt karakterekkel. Mindenki gyökérnek tűnik benne. Az eddig szeretett szereplők unszimpatikussá váltak számomra.

De a sztori amúgy egynek jó, meg pár óra alatt el lehet olvasni. Veszíteni semmit nem fogsz vele.

2020. nov. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!