Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek érdemes elolvasni...

Szerintetek érdemes elolvasni az átkozott gyermeket?

Figyelt kérdés
Végig olvastam a Harry Potter részeit egytől hétig és a következő az elátkozott gyermek. Nagyon érdekel de félek hogy már túl van bonyolítva vagy esetleg erőltett a történet és besarazná az előző részeit a sorozatnak. Akik olvasták, szerintetek milyen volt? Érdemes belekezdenem?

nov. 17. 18:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést rosszul írtam elátkozott*
nov. 17. 18:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Közepes fanfic, színpadi szövegkönyv, nem regény.
nov. 17. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg, ha Harry Potter sztorit akarsz olvasni. Ha belegondolsz, a legtöbb HP könyv (a mágiát meg minden egyebet nem figyelembe véve) egy nyomozós történet volt. Történik valami, amit a szereplők nem értenek, és az év folyamán kitalálnak. A bölcsek köve, a Titkok Kamrája, a "gyilkos"...

Az elátkozott gyermek csak időutazás. Visszautaznak az időben, elrontanak valamit. Megint visszamennek, hogy kijavítsák, erre megint elrontanak valamit. Így megy ez egy darabig, mire végül a sztori ott végződik, ahol elkezdődött.

nov. 17. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De olvasd el, aztán te is mondd el mindenkinek, hogy nem éri meg, nagyon rossz, aztán ha az az illető is elolvasta, akkor szörnyülködhettek együtt
nov. 17. 20:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár olvasni nem olvastam de bőven elég volt amit hallottam róla. (pl 2 bizonyos ember gyereke khm bullshit).

Egy rossz fanfiction szóval inkább ne mocskold be azt a fantasztikus 7 részt ami a főstory.

nov. 17. 23:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Technikailag műfajából adódóan teljesen más, mint a többi könyv. Egyrészt a formája, de maga a történet és szereplők viselkedése is teljesen más.

Mivel gyakorlatilag dráma, az események egymásutániságán van a hangsúly, és szinte semmi karakterfejlődés, vagy bonyolultabb lélektan. Minden szereplőnek megvan a maga szerepe, a maga jellemzője, és eszerint vannak hatással a cselekményre. (Ez nyilván nem minden drámában így van, de a klasszikusok nagyrészt hasonlóan müködtek.)

A cselekmény viszont tele van bonyodalmakka, fordulatokkal, de nem olyan hatalmas csavarok ezek, mint egy regényben, inkább csak a drámaiságra dobnak egy kis lapáttal, hogy legyen ami mozgatja a fonalat.

Stílusa inkább gyerekeknek szánt, mint az első könyvek. Tanító jelleggel is bír a barátságról, felelősségről, meg miegymásról, mint egy valamirevaló mese.

Összességében nem rossz, de viszonylag éles váltás a regények után mind műfajilag és stílusában is. Azért is olvastuk legtöbben rossz szájízzel, de ha nincsenek nagy elvárásaink, és a helyén kezeljük a dolgot, akkor érdekesség képpen el lehet olvasni, és akkor legalább semmilyen kétely nem marad az emberben.

Terjedelmileg sem hosszú, így nem vesz el olyan sokat az ember életéből.

nov. 18. 18:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Karakteridegenek a szereplők, két bizonyos karakter gyereke (konkrétan WTF), idióta cselekmény. Nagyon nem ajánlom, még közepes fanfic-nek sem nevezném, inkább a legalja kategória.
nov. 18. 22:52
 8/9 Lost princess válasza:
100%
Én olvastam nekem nagyon erőltetett volt. Túl sok időutazás kevés Harry Potter világhoz hű dolog. Szerintem nem olvasd el nem érdemes már én is megbántam.
nov. 20. 21:02
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszett. Alapvetően pedig szeretem a színműveket szóval nem a műfajával volt problémám. De egyszerűen szerintem Rowling nem tudott mit kezdeni a felnőtt karakterekkel. Mindenki gyökérnek tűnik benne. Az eddig szeretett szereplők unszimpatikussá váltak számomra.

De a sztori amúgy egynek jó, meg pár óra alatt el lehet olvasni. Veszíteni semmit nem fogsz vele.

nov. 21. 21:57

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!