Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehet ilyen különbseg...

Hogy lehet ilyen különbseg könyv és könyv, megfogalmazás és megfogalmazás között, ti tapasztaltok ilyet, vagy bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Tehát pl most olvasom Neil Gaiman - Amerikai istenek című könyvet, és anélkül, hogy odafigyelnék, úgy, hogy lányom és feleségem beszelgetnek mellettem, megy a tv- flex a szomszédban, szinte mintha nem is olvasnek, teljesen filmként összeáll a fejemben minden, itt sem vagyok ebben a világban, tökéletesen ertem az egészet, különösebb megeröltetés nélkül darálom az oldalakat...


Nagyon érdekelnek a Rejtő könyvek, melóban hallgattam meg párat hangoskönyv formában, es imádtam...

De egyszerűen nyögvenyelősen haladok vele... fel oldalról fél oldalra, mert hiába olvasom el, egyszercsak rájövök, hogy basszus fogalmam nincs, mi van, hogy kerültünk ide cselekményben... visszalapozás, újbol olvas... olvas... majd ujra rájövök, hogy semmi...

Remélem másnak is vannak ilyen élményei :) és hiába erdekelne a sztori... egyszerűen a megfogalmazás miatt nem jön át... bezzeg hangoskönyv formában meg imádom.



2020. dec. 2. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Különféle műfaj, különféle stílus, különféle cselekményvezetés, stb., stb.

Rejtőnek a stílusbravúrja lényegesebb, mint a cselekmény, ami általában banális népmese.

A maga korában Karinthy és Rejtő volt, akik a meghökkentő stílusukkal, humorukkal, nyelvi bravúrjaikkal elkápráztatták az olvasóikat.

Ezek szerint nem érzed, nem érted Rejtő nyelvi humorát.

2020. dec. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ahogy felolvassa pl Kern András, úgy egyszerűen imádtam, az egész világát, szinte haza se akartam jönni munkából, had hallgassam meg... de olvasva... borzalmas.

Pedig azt hittem jó a szövegértésem és bármit el tudok olvasni... a legszárazabb közgazdász könyvekig mindent... de Rejtő, Rejtő kifogott rajtam, egyáltalán nem értem amit olvasok, mintha újra kisiskolás lennék :D

2020. dec. 2. 12:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerzőként velem olyan foesult elő, hogy direkt akartam nagyon egyszerűen, nagyon kevés szállal, kliségkkel, de csavarokkal írni egy regényt.

Kb 20 ezer szónál félbehagytam. Majd egyszer elkezdtem olvasni. Egyrész úgy tűnt, mintha nem én írtam volna, másrészt jekentkezett az "ezt most hogy?" (pedig én irtam). Átírtam az elejét, onnantól másfél hét alatt befejeztem, nem törődve azzal, hogy könnyen olvasható legyen, mégis az lett.

Ez ilyen. :). Van, amikor egyáltalán nincs hangulatom egy adott témához, vagy stíluahoz, máskor meg imádom és egy-két nap alatt elolvasom az egészet.

De vannak egyszerűen rossz könyvek is. Vagy rosszul van negírva, vagy pocsék a szerkesztés és tele van ordas logikai hibákkal, vagy túl mesterkélt a cselekmény (és két fejezet után tudom, mi lesz a vége), vagy többnek akar látszani az író, és/vagy olyan témában ír, amiről halványlila gőze sincs (és a szerkesztőjének sem), így hiteltelen lesz.

Sok oka lehet.

2020. dec. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!